E Nabız Bilgi

Nootropil reçetesiz alınır mı

03.12.2022
Nootropil reçetesiz alınır mı

Nootropil reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere nootropil reçetesiz satılır mı 2023 ve nootropil hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Tedavi süresine doktorunuz tarafından karar verilecektir. Kendinizi daha iyi hissetseniz bile doktorunuzla konuşmadan bu ilacı almayı bırakmayınız

Nootropil genellikle iyi tolere edilir, ancak bazı kişilerde mide bulantısı, kusma, ishal, mide ağrısı, iştah kaybı, kilo kaybı, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, yorgunluk, sinirlilik veya uyku güçlüğü gibi yan etkiler görülebilir. Bu ilacı serin ve kuru, ışıktan uzak ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Felç geçirmiş hastalarda bilişsel işlevi iyileştirmek için de kullanılabilir. Diğer yandan nootropil bazen kas spazmları ile karakterize bir durum olan miyoklonus tedavisine yardımcı olmak için reçete edilir.

Nootropil tipik olarak günde iki veya üç kez alınır. Olası yan etkiler arasında baş ağrısı, baş dönmesi ve gastrointestinal rahatsızlık yer alır. Bu ilacı almadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza bu durumu bildirmeniz önemlidir. Doktorunuz bu ilacın sizin için uygun olup olmadığını belirleyebilir ve gerekirse size bir reçete yazabilir. Önerilen doz ikiye bölünmüş olarak günde 1200 mg’dır.

Nootropil reçetesiz alınır mı 2023

Nootropil reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Nootropil reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Nootropil reçeteli olarak alındığında SGK tarafından ödemesi ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Cerebrofil, norodin, neurosetam, opemin, pıramon ve setropil ilaçları nootropil muadili olarak eczanelerde bulunmaktadır.

Nootropil reçetesiz eczane fiyatı

NOOTROPİL Film Tablet 800 mg 30 tabletlik ambalaj ilacı 8699624090010 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Nootropil reçetesiz eczane fiyatı 39.92 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.