E Nabız Bilgi

Nexium reçetesiz satılır mı

03.12.2022
Nexium reçetesiz satılır mı

Nexium reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere nexium reçetesiz alınır mı 2023 ve nexium hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nexium, insanlarda meydana gelen mide problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Midede oluşan asit miktarını azaltmaya yarayan bir ilaç olarak bilinir. Reflü ve ülser gibi problemlerin tedavisinde kullanılır. Nexium reçetesiz de satılmaktadır, fakat bu ilacı kullanmadan önce bir doktora danışmanız uygun olur. Uzun süreli kullanılması gerekiyorsa bu durumu doktora bildirmek gerekir. İstenmeyen kilo kaybı, kusma, yutma güçlüğü gibi belirtiler ortaya çıkarsa hemen doktora başvurulması gerekir.

NSAİİ grubu ilaçların kullanımından kaynaklanan mide problemlerini gidermek için de kullanılmaktadır. Nexium, jenerik bir ilaç olarak ve Esomeprazol Nexium 24HR, Nexium Control ve Vimovo markalı ilaçlar olarak mevcuttur.

Nexium’un kullanılması sonucu yaygın yan etkileri şunlardır.

  • Kullananlarda baş ağrısı
  • Baş dönmesi
  • Nexium kullananlarda İshal
  • Nexium kullanan kişilerde Kabızlık
  • Nexium alan bireylerde gaz oluşması
  • Karın ağrısı meydana gelmesi
  • Mide bulantısı ve Kusmanın oluşması.

Kapsül genellikle günde bir defa aç veya tok karına bol su içilerek alınabilir. Yemek borusunda oluşan iltihaplar ve ağrının giderilmesi için önerilen doz oranı günde bir defa bir tablettir.

Nexium reçetesiz satılır mı 2023

Nexium reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Nexium reçetesiz olarak eczanelerde satışı yapılabilmektedir. Aile hekimi nexium yazma yetkisi bulunmaktadır. Nexium reçeteli olarak alındığında devlet tarafından ödemesi yapılabilmektedir.

Nexium reçetesiz eczane fiyatı

Nexium Enterik Kaplı Pellet Tablet 40 mg 28 tabletlik ambalaj ilacı 8699786040045 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Nexium reçetesiz eczane fiyatı 68.12 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

  1. Nidazol şurup reçetesiz alınır mi
  2. Norodol damla reçetesiz satılır mı
  3. Muscoflex reçetesiz satılır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.