E Nabız Bilgi

Norodol damla reçetesiz satılır mı

01.01.2023
Norodol damla reçetesiz satılır mı

Norodol damla reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere norodol damla reçetesiz alınır mı 2023 ve norodol damla hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Norodol şizofreni, bipolar bozuklukluğu tedavi etmek için kullanılır.

Bir psikiyatrist tarafından belirlenen diğer ruhsal bozuklukların tedavisinde de kullanılabilir. İlacın kesilmesi semptomların kötüleşmesine neden olabilir. Bu nedenle kendinizi iyi hissetseniz bile Norodol kullanmaya devam edin. Norodol uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu ve kilo alımı gibi yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler genellikle hafif olarak geçer.

Norodol diğer ilaçlarla etkileşim halinde olabilmektedir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce lütfen doktorunuza bildirmeniz uygun olur. Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Önce doktorunuzla konuşmadan bu ilacı almayı bırakmayın. Norodol psikiyatrist tarafından yazılması nedeniyle doktorun talimatına göre kullanmak gerekir. Ağız yoluyla bol su içilerek doktorun önerdiği doza göre kullanılır. Enjeksiyon olanı da doktor veya hemşire tarafından hastanın damarına enjekte edilir. Norodol’un yan etkileri şunlardır:

  • Kişide huzursuzluk
  • Kişide titreme, dengesiz yürüme
  • Gözlerde bulanık görme
  • Ağızda kuruluk oluşması
  • Norodol kullananların ayak bileklerinde ödem oluşmaktadır.

Norodol kullanımı sonrası erkeklerde cinsel isteksizliğin başladığı belirtilmiştir. Kişilerin hormon seviyelerinde bazı değişiklikler görülmüştür.

Norodol damla reçetesiz satılır mı 2023

Norodol damla reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Norodol damla eczanelerden sadece reçeteli olarak alınabilmektedir. Uzman hekimler uygun gördüğünde norodol damlayı reçeteye yazabilmektedir. Norodol damla reçeteli olarak alındığında devlet ödemesini karşılamaktadır.

Norodol damla reçetesiz eczane fiyatı

NORODOL Oral Damla 2 mg/ml 20 ml’lik şişe ilacı 8699543590028 barkod numarası ile eczanelerde yerini almaktadır. Norodol damla reçetesiz eczane fiyatı 12.71 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.