E Nabız Bilgi

Modiodal reçetesiz alınır mı

02.12.2022
Modiodal reçetesiz alınır mı

Modiodal reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere modiodal reçetesiz satılır mı 2023 ve modiodal hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi modafinil olan bu ilaç ağızdan alınmaktadır. Uyanıklık sağlayan bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

Narkolepsi hastalığı yani uyku hastalığına sahip olan kişilerde uyku ataklarını önlemede tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Eğer düzensiz kalp atışlarınız var ise veya hipertansiyonunuz var ise veya bu ilacın etkin madde veya yardımcı maddelerini karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Eğer bir kalp probleminiz var ise veya depresyon ve anksiyete veya psikoz veya bipolar bozukluk mevcut ise dikkatli kullanmanızda fayda vardır. Eğer hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Bu ilacı doktorunuzun öneri veya yönergeleri doğrultusunda ve süresince kullanınız ve doktorunuzun bilgisi dahilinde bu ilacı bırakınız.

Modiodal reçetesiz alınır mı 2023

Modiodal reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde modiodal sadece reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Hekimler tarafından uygun görüldüğünde modiodal reçeteye yazabilmektedir. Modiodal reçeteli olarak satışı yapıldığından SGK ödemesini karşılamaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kişiden kişiye değişen bir takım yan etkiler olabilmektedir. Çok yaygın görülen yan etkilerden bir tanesi baş ağrı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaygın görülen diğer yan etkiler ise şu şekildedir: damarlarda genişleme, ağızda kuruluk, kuvvetsizlik, karaciğer enzimlerinde artış, sersemlik, uyku hali, göğüs ağrısı, görmede bulanıklık. Yaygın olmayan yan etkiler ise şu şekildedir: vertigo, terleme, yutmada güçlük, gaz, migren, kusma olabilmektedir.

Modiodal reçetesiz eczane fiyatı

Modiodal tablet 100 mg 30 tabletlik ambalaj ilacı 8699638015207 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Modiodal reçetesiz eczane fiyatı 182.20 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.