E Nabız Bilgi

Arveles adet kanamasını keser mi

16.01.2023
Arveles adet kanamasını keser mi

Arveles adet kanamasını keser mi içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Arveles en çok kullanılan özellikle diş ağrısı, kas ağrısı tedavisinde kullanılan etkili bir ağrı kesicidir. Günlük alınacak doz 75 mg geçmemelidir yani yarım tablet olarak alacak kişiler 4 saatte bir alabilir. Tam tablet kullanacaklar 8 saatte bir ilacı alabilirler. Uzun süre arveles kullanımı iyi değildir. Ağrınız için farklı ağrı kesiciler kullanmak iyi gelecektir.

Doktor muayenesinden sonra doktorunuz size bu ilacı önerdiğiyse reçetenize yazacaktır. Doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır. Günlük alınacak dozu doktorunuz ayrıntılı şekilde anlatacaktır ve güzlük alınacak dozu geçememeniz sağlık açısından önemlidir

Arveles Yan Etkileri nelerdir

Arveles hem enjeksiyon ile alınmaktadır hem de tablet şeklinde alınmaktadır. İğne olarak yapılan arveles deride morluk, kızarıklık bırakmaktadır. Ayrıca yan etkileri mide bulantısı, kusma, hazımsızlık ve ishaldir. Bu yan etkileri gören kişiler en yakın sağlık kuruluşuna veya eczaneye gitmeleri tavsiye olunur.

Arveles Adet Kanını Keser Mi?

Adet dönemlerinde regl sancısını kesmek için kullanılan bir ağrı kesicidir. Adet kanına etkisi net olarak bilinmemektedir. Kişiye göre adet kanamasını kestiği de olabilir arttırdığı da olabilir. Eğer kişinin adet kanamasında herhangi bir değişiklik gösteriyorsa ilacı kullanımı bırakılmalıdır. Arveles adet kanamasını keser mi sorusunun cevabını vermiş oluyoruz.

Adet dönemlerinde arveles kullanımı adet öncesi başlanması gerekmektedir. Adet başlamadan önce birkaç gün öncesinde 8 saatte bir arveles alınabilir. Adet döneminde adet kanında herhangi bir yan etkisi bulunmuyorsa doz alımı 8 saatte bir alınabilir. Yine de doktor kontrolünde doz alımı ayarlanmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.