E Nabız Bilgi

Kapril tablet reçetesiz alınır mı

05.12.2022
Kapril tablet reçetesiz alınır mı

Kapril tablet reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere kapril tablet reçetesiz satılır mı 2023 ve kapril tablet hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kapril kalbin vücutta kan pompalamasını kolaylaştırmak için ve kan basıncının düşürmeye yarayan ilaç grubuna girmektedir.

Kan damarlarının genişletilmesi ile etkisini sürdürmektedir. 48 adet ambalajlarda kutulu şekilde piyasaya sürülmektedir. İnsanlarda oluşan yüksek tansiyon, kalp yetmezliği ve kalbin kan pompalama da zorluk çektiği durum, şeker hastalığı nedeniyle böbrek rahatsızlığı tedavisinde ayrıca enfarktüs durumlarında hastanın sağ kalmasını artırmak için kullanılmaktadır.

Kapril içerisindeki yabancı etken maddelere karşı hassasiyeti olan hastaların doktor kontrolü altında kullanmaları önemli olmaktadır. Ağır karaciğer ve böbrek hastaları ve şeker hastalarının bu konuda dikkatli olmaları, kullanma kılavuzuna uyumaları gereklidir. Yiyecek ve içecek ile birlikte kullanılırken aç veya tok karnına alınabilmektedir. İlacı kullanmadan önce alkol kullanılmaması gereklidir.

Kapril tablet reçetesiz alınır mı 2023

Kapril tablet reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Kapril tablet eczanelerden reçeteli olarak satın alınmaktadır. Kapril tablet doktorlar tarafından uygun görüldüğünde reçeteye yazabilmektedir. Kapril tablet SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bebeğe zarar vereceği için kullanımından kaçınılmalıdır. Araç ve makine kullanacak olan hastalarda baş dönmesi ve sersemlik oluşturacağı için kullanıma ara verilmelidir. Kapril kullanacak kişi yemeklerden önce yani 1 saat evvel alması gerekir. Hipertansiyon tedavisinde günde 2 veya 3 defa alınması uygundur.

Kapril tablet reçetesiz eczane fiyatı

KAPRİL Tablet 25 mg 48 tabletlik ambalaj 8699541010207 barkod numarası ile eczanelerden satın alabilirsiniz. Kapril tablet reçetesiz eczane fiyatı 31.10 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.