E Nabız Bilgi

Deloday reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Deloday reçetesiz alınır mı

Deloday reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere deloday reçetesiz satılır mı 2023 ve deloday reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Deloday, bireylerde meydana gelen hapşırma, burun akıntısı ile burun ve boğazda oluşan kaşıntı gibi alerjik durumları hafifletmek için kullanılan bir alerjik ilacıdır.

Gözlerde alerjiden kaynaklanan kaşıntı ve kızarıklığı gidermek için de kullanılır. Deloday, tablet ve şurup formlarında mevcuttur. Efervesan tablet formu alınmadan önce suda çözülmelidir. Deloday hamilelik veya emzirme döneminde kullanılması uygun olmaz. Deloday tabletler ve şurup yemeklerle birlikte veya ayrı alınabilir. Tablet, alınmadan önce bir bardak suda eritilmelidir. 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar için olağan doz günde bir kez bir tablet veya 5 ml şuruptur. 6-12 yaş arası çocuklar için önerilen doz günde bir kez 2,5 ml şuruptur.

Deloday reçetesiz alınır mı 2023

Deloday reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde deloday ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından deloday uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Deloday şurup ve deloday tablet reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Deloday’ın en yaygın yan etkileri baş ağrısı, mide rahatsızlığı ve ağız kuruluğudur. Daha ciddi yan etkiler nadirdir ancak kurdeşen, nefes almada zorluk ve yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişme gibi alerjik reaksiyonları içerebilir.

Deloday reçetesiz eczane fiyatı

DELODAY Şurup 0.5 mg/ml 150 ml’lik şişe 8697927574749 barkod numarası ve DELODAY Film Tablet 5 mg 30 tabletlik ambalaj 8697927094766 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Deloday reçetesiz eczane fiyatı 21.29 TL ve 54.84 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.