E Nabız Bilgi

Femara reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Femara reçetesiz alınır mı

Femara reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere femara reçetesiz satılır mı 2023 ve femara reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Femara kanser ve hormon tedavisinde kullanılan ilaç grubuna girmektedir. İnsanların hayatını olumsuz yönde etkileyen meme kanseri, genellikle kadınların östrojen hormonu tarafından yapılmaktadır.

Femara ile östrojen hormonu üretiminde rol alan aromataz bloke olarak östrojen seviyesi azaltmaktadır. Böylece büyümek için östrojen hormonuna ihtiyaç duyan meme kanserinin ilerlemesi önlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında tümör hücrelerinin büyümesi, ilerlemesi ve gelişmesi yavaşlamaktadır. İnsan vücuduna yayılması femara ile önlenmektedir. Meme cerrahisi öncesi ve sonrasında tümör boyutunun küçülmesi ve tekrardan oluşması önlenmektedir. Menopoz dönemine giren kadınların meme kanseri tedavisi için alınmalıdır. Femara ilacının içerisindeki yabancı etken maddelere karşı alerjik durumu olan hastalar doktor kontrolü altında kullanmalıdır. Ayrıca şiddetli karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler dikkat etmelidir. Yiyecek ve içecek kullanılırken bir bardak soğuk su ile ağız yoluyla alınmalıdır. Aç veya tok karnına kullanılabilmektedir.

Femara reçetesiz alınır mı 2023

Femara reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde femara ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Letrasan, letrokabi, letroks, letrol ve letu gibi ilaçlar femara muadili olarak piyasada bulunmaktadır.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bebeğe zarar vereceği için kullanılmasından kaçınılmalıdır. Doktorunuzun uygulayacağı doza göre kullanmak uygun olur. Femara ilaç 18 yaşın altındakilere verilmez. 65 yaş üzerindekilerin kullanması durumunda özel doz ayarlaması yoktur.

Femara reçetesiz eczane fiyatı

FEMARA Film Kaplı Tablet 2.5 mg 30 tabletlik ambalaj 8699504090253 barkod numarasıyla satışı yapılmaktadır. Femara reçetesiz eczane fiyatı 271.15 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.