E Nabız Bilgi

Transamine reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Transamine reçetesiz alınır mı

Transamine reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere transamine reçetesiz satılır mı 2023 ve transamine reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Transamine, tabletler ve ampuller halinde mevcuttur. Önerilen doz, bölünmüş dozlar halinde önerilen maksimum günlük doz 8 gr’dır.

Transamin böbrek veya karaciğer yetmezliği, inme öyküsü veya gastrointestinal kanama öyküsü olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Transamin hamile veya emziren kadınlarda dikkatli kullanılması gerekir. Çocuklarda transaminin güvenliği ve etkinliği belirlenmemiştir. Traneksamik asit, aşağıdakiler gibi çeşitli durumlarda kanamanın önlenmesi ve tedavisi için etkili olabilmektedir. Kalça kırığı, diz protezi ameliyatı ve diğer ortopedik ameliyatlar için ameliyat olan hastalarda kan kaybını ve transfüzyon ihtiyacını azaltmak için etkilidir.

  • Ağır adet kanaması olan kadınlarda kan kaybını azaltmak için kullanılır.
  • Prostat kanseri cerrahisinde kan kaybını azaltmak için yararlıdır.
  • Göz ameliyatı sırasında kan kaybını azaltmak için kullanılır.

Olağan doz günde 3veya 4 kez 1 tablet. Maksimum günlük doz 4 g’dır. Ağır adet kanaması için olağan doz 5 gün boyunca günde 3 kez 2 tablet. Gastrointestinal veya ürolojik cerrahi için olağan doz, 7-10 gün boyunca günde 3veya 4 kez 2veya 4 tablet. Göz ameliyatı için olağan doz 3 gün boyunca günde 3 kez 2 tablet. Tabletler yemekle birlikte alınmalıdır.

Transamine reçetesiz alınır mı 2023

Transamine reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde transamine ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Doktorunuz tarafından Transamine ilacı reçete edildiğinde SGK tarafından karşılamaktadır. Transamine normal reçeteli olarak satılmaktadır.

Transmine ilacının ortaya çıkan yan etkileri mide bulantısı, kusma, ishal, karın ağrısı ve şişkinlik gibi gastrointestinal bozukluklardır. Diğer yan etkiler cilt reaksiyonları, baş ağrısı ve baş dönmesidir.

Transamine reçetesiz eczane fiyatı

TRANSAMİNE Film Tablet 500 mg 50 tabletlik ambalaj 8699638094288 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Transamine reçetesiz eczane fiyatı 151.79 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.