E Nabız Bilgi

Enfluvir reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Enfluvir reçetesiz alınır mı

Enfluvir reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere enfluvir reçetesiz satılır mı 2023 ve enfluvir reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Enfluvir ilacının etken maddesi oseltamivir’dir. Enfluvir ilacı insanlarda grip virüsünün vücut içerisinde yayılımını engelleyen ilaçtır. Bu sayede grip virüsünün neden olduğu enfeksiyonlar durdurulur. Doktor tarafından grip hastalığını tedavi etmesi amacıyla reçete edilir. 1 yaşından küçük çocuklarda, gribi önlemek nedeniyle doktorun gözetiminde reçete edilebilmektedir. Diğer ilaçlara alerjiniz bulunuyorsa ve böbreklerinizde bir sorun varsa çok dikkatli kullanmanız gerekir. Sizde bulunan bu sağlık sorununuzu doktora bildirmeniz uygun olur.

Enfluvir, aç veya tok karına alınabilmektedir. Yiyecekler ile beraber alınması durumunda, mide bulantısı ve kusma gibi sorunları ortadan kaldırdığı için tavsiye edilir. Emzirilen bebekler üzerindeki etkisi henüz bilinmemektedir. Bu konuda doktora danışmak uygun olur. Günde 1 adet tableti bol su içerek alabilirsiniz. Bu tedavi 5 gün devam etmelidir. Kullanma dozunu doktor hastalığın durumuna göre ayarlama yapar.

Enfluvir reçetesiz alınır mı 2023

Enfluvir reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde enfluvir ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Doktorunuz tarafından enfluvir ilacı reçete edildiğinde SGK tarafından karşılamaktadır. Aile hekimi enfluvir yazma yetkisi bulunmaktadır. Cyovel, exviral, oseflu ve tamiflu gibi ilaçlar enfluvir muadili olarak eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Genel olarak bazı yan etkiler yapabilir bu yan etkiler genel olarak enfluir kullanan kişide mide bulantısı, enfluir alan kişide baş ağrısının olması ve enfluir ilacı kişide ishal yapabilmektedir.

Enfluvir reçetesiz eczane fiyatı

ENFLUVİR Sert Kapsül 75 mg 10 kapsüllük ambalaj 8699717150027 barkod numarasıyla eczanelerde bulunmaktadır. Enfluvir reçetesiz eczane fiyatı 111.27 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.