E Nabız Bilgi

Xarelto reçetesiz alınır mı

28.11.2022
Xarelto reçetesiz alınır mı

Xarelto reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere xarelto reçetesiz satılır mı 2023 ve xarelto hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Xarelto erişkinlerde toplardamar ve atardamarlarda kan pıhtılaşmasını önlemek için kullanılır. Kalça veya diz ameliyatından sonra meydana gelen kan pıhtılarını tedavi etmek için de kullanılır. Atriyal fibrilasyonu olan kişilerde felç ve kan pıhtılaşmasını önlemek için Günde bir kez 20 mg, yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alınır.

Derin ven trombozu ve pulmoner emboli tedavisi ve önlenmesi için İlk 21 gün günde iki kez 15 mg, ardından günde bir kez 20 mg yemekle birlikte alınır. Damar ve atardamarlardaki kan pıhtılarının tedavisi için İlk 3 hafta günde iki kez 15 mg yemekle birlikte, ardından günde bir kez yemekle birlikte 20 mg alınmalıdır.

Xarelto’yu ne kadar kullanmak isteyeceğinizi doktor kontrolünden sonra size doktorunuz geniş bir bilgi verecek.

Xarelto reçetesiz alınır mı 2023

Xarelto reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde xarelto reçetesiz olarak satışı yapılmamaktadır. Xarelto aile hekimi yazma yetkisi yoktur. Uzman hekimlerce xarelto ilacı reçeteye yazabilmektedir. Xarelto reçeteli olarak satışı yapıldığından dolayı SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Ateş, mide ağrısı, kanlı öksürük, ağız kuruluğu ve kurdeşen gibi yan etkileri görülebilmektedir.

Xarelto reçetesiz eczane fiyatı

Xarelto film kaplı tablet 20 mg 28 tabletlik ambalaj ilacı 8699546093908 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Xarelto reçetesiz eczane fiyatı 306.72 TL olarak güncellenmiştir. Eczanelerden tarafından rivoksar, rovaran ve venomia ilacını muadil olarak verebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.