E Nabız Bilgi

Zolpidem reçetesiz alınır mı

27.11.2022
Zolpidem reçetesiz alınır mı

Zolpidem reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zolpidem reçetesiz satılır mı 2023 ve zolpidem hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zolpidem uykusuzluk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacı aldıktan sonra 3 saat içinde uykuya dalabilirsiniz. Bu ilaç aslında hem uykuya dalma süresini azaltır, hem de uyku süresini artırarak uykusuzluk sorunu yaşayanlarında uyku esnasındaki uyanma sürelerini ve sayısını azaltır.

Uyku sorunları yaşayan kişilerden beyinlerinde dengesiz olan bazı kimyasallar üzerinden etkisi olan Zelpidem insomnia hastalarında kullanımı yaygındır. Çünkü insomnia hastaların beyinlerindeki kimyasal dengesizliklerin oluşması kaçınılamazdır. İşte zolpidem de bu dengesizlikleri azaltmaya yardımcı olarak kişinin uyku kalitesini artırır. Zolpidem tablet formunda olduğu gibi sprey ya da dilaltı şeklinde de formları vardır.

Dil altı tablet formunda olanı kişiler gece yarısı uyandığında tekrar uykuya dalmakta güçlük çektiğinde alınabilir. Bu konuda doktorunuz hangi Zolpidem formunu sizin için daha uygun olduğun belirleyerek tedavinize başlayacaktır. Ancak bu ilacı doktorun verdiği dozlardan daha fazla ve daha uzun süre kullanmayın. Çünkü bağımlılık yapan bir ektiye sahiptir Zolpidem kısa süreli kullanım olan ilaçtır önerildiğinden fazla kullanmanız sürekli olarak bu ilacı kullanma dürtüleriniz meydana gelebilir.

Zolpidem reçetesiz alınır mı 2023

Zolpidem reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Zolpidem ilacı eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir. Zolpidem ilacı ABD ülkesinde en çok alınan uyku ilacıdır. Zolpidem kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, kas ağrısı ve halüsinasyonlar olası yan etkileri görülebilmektedir. Reçetesiz olarak zolpidem alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi karşılanmamaktadır.

Zolpidem reçetesiz eczane fiyatı

Zolpidem tartrate 10 mg 100 tablets ilacı 1111111101539 barkod numarası ile eczanelerde yerini almaktadır. Zolpidem reçetesiz eczane fiyatı 176,00 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.