E Nabız Bilgi

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı

30.12.2022
Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı 2023 yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. Öksürük daha çok balgamın etkisiyle meydana gelir. Öksürük şurupları da balgam söktürücü olarak görev alır ve boğazda ve genizde biriken balgamı söktürür ve öksürüğe iyi gelir. Balgamın etkisiyle öksürük krize giren astım ve bronşit hastaları nefes almakta da güçlük çekerler.

Öksürüğe neden olan hastalıklar astım, farenjit, grip, nezle gibi hastalıklar başta gelir. Kimi uzmana göre öksürüğü kesmek doğru değildir. Çünkü öksürük sayesinde birçok hastalık teşhisi konur. Bu yüzden öksürük şurubu kullanıp öksürüğü kesmeye çalışmak iyi değildir.

Kimi uzmanlara göre de öksürük şurubu hiçbir şeye yaramaz. Sadece böbreklere zarar verir. Öksürük şurubu kullanmak öksürüğü kesmez, öksürük belli bir zaman sürer. Hastaların sabırlı olup öksürüklerinin geçmesini beklemesi lazımdır. Öksürük için bitkisel yöntemler vardır. Bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Öksürük hangi hastalığın habercisidir?

Öksürüğün çeşidi bize hangi hastalık olduğunu söyler aslında. Mesela geceleri çıkan kuru öksürük üst solunum yolu enfeksiyonudur. Özellikle geniz akıntısı ile birlikte çıkan öksürük çocuklarda gece başlar. Astım belirtisi gösteren öksürük ise gülme, hareket, ağlama gibi durumlarda ortaya çıkar.

Öksürük ortalama 1 hafta ile 10 gün sürer. Bu süre zarfında boğazı nemli tutmak önemlidir. Ama 2 aydan çok uzun süre olan öksürükler kronik öksürük denir.

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı 2023

Doktor tavsiye ile alınan reçete ile alınan birçok öksürük şurubu vardır. Reçetesiz öksürük şurubu bazıları şu şekildedir:

Bisolduo Şurup ilacı fiyatı 105,00 TL

Psödoefedrin fiyat 54,09 TL

Guaifenesin fiyatı 46.31 TL

Dekstrometorfan fiyatı 58.96 TL

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı her ilaç ve markasına göre değişir. Reçetesiz almak istediğiniz ilacı eczaneden sadece kimlik göstererek alabilirsiniz. Aldığınız ilacı eczane size nasıl kullanacağınızı tarif edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.