E Nabız Bilgi

Levmont reçetesiz alınır mı

01.12.2022
Levmont reçetesiz alınır mı

Levmont reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere levmont reçetesiz satılır mı 2023 ve levmont hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Levmont içeriğindeki 2,5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 4 mg montelukast ile alerji tedavisinde kullanılan pembe ve beyaz renkte çiğneme tabletidir. Alerji tedavisinde kullanılan antihistaminik içeren ilaç alerji belirtilerini ortadan kaldırarak astım hastalığını iyileştirmeye çalışır.

Nezle ile astım hastası olan kişilerin tedavisinde kullanılan çiğneme tablet ilaçtır. Astım, rahat nefes almak için solunum yollarının tıkalı olduğu ve nefes almayı zorlaştıran kronik bir hastalıktır. Öksürük, nefes darlığı, hırıltılı nefes alıp verme gibi en önemli belirtileri vardır. Levmont astım tedavisinde kullanılan ve astımın belirtmiş olduğumuz belirtilerini ortadan kaldırır.

Alerjik rinit nedir?

Diğer bir adıyla saman nezlesi özellikle bahar aylarında çıkan polenlerin alerji yapması durumunda kişide meydana gelen burun akıntısı, gözlerde sulanma, hapşırık gibi etkileri vardır. Levmont alerjik rinit hastalığında saymış olduğumuz etkileri ortadan kaldırır.

Levmont yan etkileri nelerdir?

Çok yaygın görülen yan etkisi üst solunum yolu enfeksiyonudur. Yaygın görülen yan etkisi baş ağrısı, uykuya eğilim, ağız kuruluğu, ishal, kusma, bulantı gibi başlıca yaygın görülen yan etkileri vardır.

Levmont reçetesiz alınır mı 2023

Levmont reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Levmont sadece reçeli olarak satışı yapılmaktadır. Aile hekimi levmont yazma yetkisi yoktur. Uzman hekimler levmont ilacını uygun gördüğünde reçeteye yazabilmektedir. Levmont reçeteli olarak satışı yapıldığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Levmont reçetesiz eczane fiyatı

LEVMONT Film Kaplı Tablet 5 mg/10 mg 30 tabletlik ambalaj ilacı 8699976090140 barkod numarası ile satışı yapılmaktadır. Levmont reçetesiz eczane fiyatı 114.07 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.