E Nabız Bilgi

Momecon krem vajinaya sürülür mü

11.11.2022
Momecon krem vajinaya sürülür mü

Momecon krem vajinaya sürülür mü sorusunun cevabını yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Momecon krem kortizon tipli hormon ilacıdır. Doktor tarafından reçeteli veya reçetesiz eczanelerden temin edebilirsiniz. Kullanım alanlarına bakıldığında egzama, sedef, cilt kuruluğu gibi rahatsızları kapsamaktadır. Akne, gül hastalığı, açık yara, pişik, deri enfeksiyonlarında kullanılmaması gerekmektedir. Kullanım şekli sadece cilt tabakası üzerinde olacak şekildedir. İçeriği güçlü krem olduğundan dolayı vücuttaki hassas bölgelere kullanılmaması gerekmektedir. Vajina bölgesine krem kullanılmaması gerekmektedir. İlaç prospektüsünde genital kaşıntılar için kullanımı sakıncalı olarak geçmektedir. Kullanımı halinde kaşıntı, yanma, cilt üzerinde kanama ve bölgede tahrişe yol açmaktadır. Vajina içine ve çevresine asla kullanmamanız gerekmektedir.

Momocon Krem Kullanım Şekli

Momecon krem kullanım şekli günde bir kez olarak tavsiye edilmektedir. Öncelikle hastalıklı deri bölgesi tespit edilmelidir. Bölgenin ve elinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kremi sürerken hasarlı bölgeyi çevresine yaymamalısınız. İnce tabaka halinde hasarlı bölgeye sürmelisiniz. İlacı cilt üzerinde biraz beklettikten sonra hafifçe ovalamalısınız. İlaç kaybolana kadar bu işlemi tekrar etmelisiniz. Bölgeyi yara bandı, pamuk veya sargı beziyle kapatmamalısınız. Kasık, vajina içi, göz çevresi ve koltuk altı bölgelerine kullanmamalısınız. Yüz bölgesinde uygulamalar da 5 günden fazla önerilmemektedir.

Kremin geniş ve uzun süre cilt üzerinde durmasından kaçınınız. Hamile kadınlarda kullanılması önerilmeyen ilaçlar listesindedir. Çocuklarda ise 5 günden fazla kullanımı olmayacak şekilde sınırlandırılmıştır

Ferinject Kullanıcı Yorumları ilgili makaleye bakalabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.