E Nabız Bilgi

Zyprexa reçetesiz satılır mi

27.11.2022
Zyprexa reçetesiz satılır mi

Zyprexa reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere zyprexa reçetesiz alınır mı 2023 ve zyprexa hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zyprexa antipisikotikler gurubuna dahil bir ilaçtır ve kullanım alanları şu şekildedir; Gerçekte olmayan şeylerin duymak, varmış gibi görmek ya da hissetmek, yanlış düşünce ve inanışlar sergilemek, anormal şüphecilik içerisine kapılmak, içine kapanmak benzeri belirtilerin eşlik ettiği şizofreninin tedavisinden kullanılır.

Şizofreni hastalığı yaşayan kişiler kendilerini endişeli, depresif ya da gergin hissederler. Bu hastalarda coşku ya da heyecan hali olduğu durumlarda ve orta ya da şiddetli dönemlerde zyprexa kullandırılır. Manik döneminde (aşırı heyecanlı ve coşkulu olduğu dönemler) ve olanzapin tedavisinin mümkün olduğu bipolar bozukluğu (ruhsal durumdaki zıt yönler değişiklilerin oluşumu) olan hastalarda belirtilerin oluşmasını ve hastalığın artmasını önlemek için zyprexa kullanılır. Ayrıca benzer vakaların tedavisi için doktorun uygun görmesi durumunda 13 ile 17 yaş arası ergen çocuklarda da kullanılabilir. Ancak bunula ilgili kararı psikiyatri uzmanı verecektir.

Zyprexa reçetesiz satılır mi 2023

Zyprexa reçetesiz satılır mi sorusunun cevabı hayır olacaktır. Zyprexa reçetesiz olarak eczanelerden alınamamaktadır. Zyprexa ilacını eczanelerden alabilmek için uzman hekimlerce reçete edilmesi gerekmektedir. Zyprexa reçeli olarak satışı yapıldığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak verilebilmektedir. Apzet, as-pineks, elynza, ofans odt, oferta, olafer, olaxinn, olfrex, olgenis, ollafax, olzanid ve ozaprin vb ilaçlar zyprexa muadili olarak eczaneler tarafından verilebilmektedir.

Zyprexa reçetesiz eczane fiyatı

Zyprexa film kaplı tablet 10 mg ilacı 8699673098043 barkod numarası, zyprexa film kaplı tablet 5 mg ilacı 8699673098012 barkod numarası ve zyprexa velotab ağızda dağılabilir tablet 20 mg ilacı 8699673057170 barkod numarası ile eczanelerden alınabilmektedir. Zyprexa reçetesiz eczane fiyatı 316.32 TL, 171.21 TL ve 564.70 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.