E Nabız Bilgi

Zofer reçetesiz alınır mı

27.11.2022
Zofer reçetesiz alınır mı

Zofer reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zofer reçetesiz satılır mı 2023 ve zofer hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zofer; ondansetron eken maddesini içermektedir. Pembe renkli, yuvarlak film kaplı 6 ile 10 tablet içerir. Zofer anti-emetik ilaç gurubuna dahildir. Bazı ilaç tedavileri kusma ve bulantı yapar, hatta kişini kendini hasta veya bitkin hissetmesine ne de olur. Buna verilebilecek en güzel örnek; kanser tedavilerinde uygulanan radyoterapi ve kemoterapidir.

Bu tedavi yöntemleri hastayı yorar ve kendini bitkin yorgun ve daha da hasta hizmetine neden olur. Hastaların büyük bir bölümünde ise kemoterapi ya da radyoterapi sonrasında bulantı ve kusma görülür. Zofer de bu etkileri yok ederek hastanın tedavi sonrası kendisini daha da iyi hissetmesine yardımcı olur. Uzman doktorunuz hastalığınıza ve koşullarınıza göre bu ilacı tercih ederek, tedavinizin daha rahat geçmesine yardımcı olur.

Ayrıca Zofer ameliyat sonrası gelişen kusma ve bulantıları geçirmek için de etkilidir. Kanser tedavisinde kemoterapi öncesi bu ilacı alarak kemoterapiden çıktıktan sonra hastada bulantı ve kusma medyana gelmesi önlenir. Böylece hastanın yaşam kalitesi biraz daha artırılır.

Zofer reçetesiz alınır mı 2023

Zofer reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Zofer reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Uzman hekimler hastanın reçetesine yazdığında sgk tarafından karşılanmaktadır. Emeset, kemoset, laufran, nauzex, ondaren, onzyd, osetron, santis, vocheron, zofran, zoltem, zontron ve zophralen gibi ilaçlar zofer ilacının eşdeğeri (benzeri, muadili) olarak eczaneler tarafından verilebilmektedir.

Zofer reçetesiz eczane fiyatı

Zofer film tablet 4 mg 6 tabletlik ambalaj ilacı 8699587092267 barkod numarası ve zofer film tablet 8 mg 10 tabletlik ambalaj ilacı 8699587091734 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zofer ilacının reçetesiz eczane fiyatı 85.74 TL ve 252.82 TL olarak ücreti güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.