E Nabız Bilgi

Zimaks reçetesiz alınır mı

26.11.2022
Zimaks reçetesiz alınır mı

Zimaks reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zimaks reçetesiz satılır mı 2023 ve zimaks eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zimaks; duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu, orta kulak iltihabı, farenjit, akut veya kronik bronşit, akut pnömani, akut sisti, sistoüretrit ve akutkomplike olmamış piyelonefritte endike ilaçtır. İçeriğinde sefiksim adlı etken madde bulunmaktadır Sefalosporinler olarak bilinen antibiyotik ilaç gurubunda yer alır.

Zimaks kendine has bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Ayrıca zimaks akut sinüzit tedavisini yanı sıra cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tedavisinde, idrar yolları iltihabı ile boğaz ve bademcik iltihabını tedavisinde etkilidir. Her ambalajda 5 ile 10 adet film tabletler halinde satılan bu ilaç antibiyotik gurubuna dahil olduğundan dolayı doktor kontrolü ile alınması gerekmektedir. Özellikle ilacın içeriğinde yer alan sefiksime ya da etken maddelere karşı alerjik durumunuz varsa bunu mutlaka doktorunuza belirtmeniz gerekir. İlacı kullanım sırasında ya da sonrasında herhangibir yan etki görmeniz halinde durumunu doktorunuz ile paylaşın.

Zimaks reçetesiz alınır mı 2023

Zimaks reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Antibiyotik grubunda olan zimaks ilaç reçeteli olarak satılmaktadır. Uzman doktorlar zimaks ilacını yazdığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Aile hekimleri zimaks yazma yetkisi yoktur. Sadece raporlu olan hastalara reçeteye yazabilmektedir.

Zimaks yan etkileri nelerdir?

  • Yumuşak dışkı
  • ishal
  • bulantı
  • kusma
  • alerjik cilt döküntüleri

gibi olası yan etkileri görülebilmektedir. Yan etkileri görüldüğünde en yakın hekime başvurmanız gerekmektedir.

Zimaks eczane fiyatı

Zimaks film tablet 400 mg 10 tb ilacı 8699569090250 barkod numarası ve zimaks oral süspansiyon hazırlamak için kuru toz 100 mg/5 ml 50 ml’lik şişe ilacı 8699569280286 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zimaks eczane fiyatı 82.79 TL ve 27.28 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

  1. Zaditen reçetesiz satılır mı
  2. Zespira reçetesiz satılır mı
  3. Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.