E Nabız Bilgi

Hasta alt bezi reçetesi kaç gün geçerlidir

06.01.2023
Hasta alt bezi reçetesi kaç gün geçerlidir

Hasta alt bezi reçetesi kaç gün geçerlidir sorusunu yanıtlamadan evvel hasta alt bezi ne için kullanılır ve nasıl alınır gibi soruların açıklamalarını yapmak gerekecektir. Hasta alt bezi eczane ya da medikallerden alınabilmektedir.

Hasta bezi, idrarını ve dışkısını tutamayan hastaların günlük hayatlarında rahat ve huzurlu olabilmeleri için kullandıkları medikal bir yardımcıdır. Çok emici olan hasta alt bezi, çok miktarda sıvıyı tutup hapsedebilmektedir. Böylece kullanan kişi rahatça rutin hayatındaki işlerini yapabilmektedir.

Hasta alt bezi reçetesi kaç gün geçerlidir?

Hasta alt bezi reçetesi kaç gün geçerlidir sorusunun cevabı 5 iş günü olacaktır. Reçete yazıldığı tarihten sonraki 5 günde alınmayan hasta alt bezi reçete süresi dolacak ve tekrar reçete almak gerekecektir. Bu süreye dikkat edilerek yeniden reçete yazdırmaktan kurtulunur.

Devlet ya da özel hastaneden alınabilen reçete ile hasta alt bezi almak mümkündür. Hasta alt bezi sgk tarafından ödemesi karşılanan medikallerden temin edilebilmektedir. Fiyat farkı ödemeden de hasta alt bezi almak mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.