E Nabız Bilgi

Maya sonuç gizlenmiştir ne demek

01.11.2022
Maya sonuç gizlenmiştir ne demek

Maya sonuç gizlenmiştir ne demek ve idrar tahlilinde maya sonucu neden gizlenir içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. İdrar tahlillerinde görüntülenmesi mümkün maya varlığı idrar yollarına bağlı bir enfeksiyon olduğu anlamına gelmektedir. Maya tek hücreli olan mikrooganizma grubunda olup tomurcuklanma yolu ile üremektedir.

Kandidüri veya maya mantarı olarak bilinen bu hastalıkta yapılan idrar tahlilinde bakteri veya maya görüntülenmemesi gerekmektedir. Görüntülenmesi durumunda maya varlığı anlamına gelmekte olup tedavisi için uygun yollar seçilmeye başlanmalıdır. İlk olarak bu noktada yapılması gereken uygun tedavi yöntemi ve teşhisin saptanmasıdır. Bu noktada doktorunuzun yapacağı teşhis ve yöntem oldukça önemlidir. Test veya tahlillerin e-nabız üzerinden görüntülenerek bakılabilmektedir. Tüm geçmiş ve güncel tahlil veya test sonuçlarınızı ve radyolojik görüntülerinizi ve hani poliklinikte ve hangi doktorda ve hangi tarihte muayene olduğunuzu ne gibi teşhislerinizin olduğu görüntülenebilmektedir.

Maya sonuç gizlenmiştir ne demek?

E-nabız üzerinden hekimlerinizin yanı sıra hasta olarak da görüntüleme yapılabilmektedir. Bu görüntüleme neticesinde yukarıda saymış olduğumuz gibi pek çok bilgiye erişebilmeniz mümkündür. Ancak bazı durumlarda ve koşullarda bazı test veya tahlil sonuçları gizlenebilmektedir. Bu gizlenme işlemi bazen bilhassa hasta tarafından yapılmış olabilmektedir.

Hastanın profilinde görünmesini istemediği durumları gizlemesi e- nabız üzerinde mümkün olmaktadır. Ve bazı zamanlarda da otomatik olarak gizlenebilmektedir. Bu gizlenmesi doktor danışmanlığı almanız gerektiği anlamına gelmekte olup test veya tahlil sonuçlarınızda anormal bir durum olduğu anlamına veya aksi bir durum olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir. Bu konuda hekime danışmak önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.