E Nabız Bilgi

Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi

26.11.2022
Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi

Wilkinson pomad reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere wilkinson pomad reçetesiz alınır mı 2023 ve wilkinson pomad eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Wilkinson pomad uyuz hastalığına yakalananların uzmanlar tarafından reçete edilerek kullandığı krem formunda bir ilaçtır. Uyuz hastalığı yakalananlarda meydana gelen kaşıntıyı tedavi etmekte endikedir.

Uyuz hastalığı bulaşıcı olduğundan dolayı uyuz olan kişinin en kısa sürede tedavi olması, çevredeki insanları korumak adına çok önemlidir. Deriden deriye temas yolu ile yayılan uyuz hastalığı için çeşitli kremler bulunmaktadır. Wilkinson pomad de bu kremler arasında en etkili olanıdır. Wilkinson pomadı antipruritik, antiseptik ver antiprazitlerden kaynaklı uyuz hastalığı tedavisinde güçlü bir etkiye sahiptir. Parazit öldürücü etkisi bulunan bu ilaç, aynı zamanda sedef hastalığı, egzama gibi çeşitli cilt ve deri hastalıklarını tedavisinde de olumlu etkileri vardır. Uzman doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç olduğundan dolayı eczanelerde reçete ile satılmaktadır. Bu ilacı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Özellikle çatlamış, deri yanık ve yararlı bölgeye kullanılmamalıdır.

Enfeksiyonlu bölgeye de kullanılması sakıncalıdır. Ayrıca kremin içeriğinde bulunan etken madde ya da yardımcı maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa durumunuzu doktorunuza ya da eczacınıza belirtmenizde fayda vardır.

Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi 2023

Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi sorusunun cevabı evet olacaktır. Wilkinson pomad eczanelerde reçetesiz olarak alınabilmektedir. Aile hekimi wilkinson pomad ilacını yazabilmektedir. Dermatoloğun yazmış olduğu wilkinson pomad ilacını sgk ödeyebilmektedir.

Wilkinson pomad reçetesiz eczane fiyatı

WİLKİNSON Pomad %12.5/%12.5 100 g’lık tüp ilacı 8699789380018 barkod numarasıyla eczanelerde yerini almaktadır. Wilkinson pomad reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak satışı yapılmaktadır. Reçeteli olarak wilkinson pomad ilacı alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.