E Nabız Bilgi

Zofran reçetesiz alınır mı

24.11.2022
Zofran reçetesiz alınır mı

Zofran reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zofran reçetesiz satılır mı 2023 ve zofran eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zofran ondansetron etken maddesinin içerir ve anti-emetik ilaç gurubuna dahil bir tıbbı ilaçtır.

Kanser tedavisinde kemoterapi ya da radyoterapi gören kişiler kişini kendini hasta hissedebilir veya kemoterapi ile radyoterapi sonrası bulantı ile kusma görülebilir. Zofran da kanser tedavisinde kendinizi hasta hissetmenizi ve kusmanızı önleyerek yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olur.

Zofran genel olarak ilaç veya ışınla yapılan kanser tedavilerinde meydana gelen kusma ve bulantıları önler. Bunun dışında ameliyat sonrası meydana gelen bulantı ve kusmaları önlemek için de zofran kullanır. Ayrıca bu ilacın hamileliğe bağlı bulantı ve kusmalarda da etkili olduğu söyleniyor.

Her ilaçta olduğu gibi Zofran kullanımı sırasında bazı yan etkiler gösterebilir. Yan etkilerin görülmesi durumunda mutlaka doktorunuza durumun bildirin. Genel olarak baktığımızda ilacı kullananlarda; baş ağrısı, epigastriumda kızarma ya da sıcaklık duygusu, bazı zamanlarda ise geçici olarak asemkomatik görülebilmektedir.

Zofran reçetesiz alınır mı 2023

Zofran reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Zofran eczanelerden reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Zofran ilacı reçeteli olarak yazıldığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Apomorfin hidroklorür içeren ilaçlar ve zofran içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Zofran reçetesiz eczane fiyatı

Zofran zydis hızlı çözünen dil üstü tablet 8 mg 8681428050710 barkod numarası ve zofran im/iv ampul 4 mg/2 ml 1×2 ml’lik ampul 8681428750894 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zofran zydis reçetesiz eczane fiyatı 142.47 TL ve zofran ampül reçetesiz eczane fiyatı 39.74 TL ile satın alınabilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.