E Nabız Bilgi

Zyrtec reçetesiz alınır mı

24.11.2022
Zyrtec reçetesiz alınır mı

Zyrtec reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zyrtec reçetesiz satılır mı 2023 ve zyrtec eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zyrtec üst solunum yolarını olumsuz etkileyen alerjik reaksiyonlarını ortadan kaldırmak için etkili bir ilaçtır. Hapşırık, burnu akıntısı, göz sulanması kaşıntı ve alerjik nezleyi ve belirtilerini hafifletir. Özellikle nedeni bulunmayan kurdeşenle ilişkili meydana gelen şişlik ve kızarıkları yok eder. Etkisini çok çabuk ve hızlı bir biçimde gösterdiğinden dolayı Zyrtec kullanımı da çok kısa sürelidir. Bu nedenle doktor kontrolünde ve doktor talimatlarına uygun bir şekilde kullanılması gerekir.

Zyrtec 2 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılabilir. Ancak yaş guruplarına göre ayrı kullanım dozları bulunmaktadır. 2 ile 6 yaş arası çocuklar günde iki kere yarım kaşık olacak şekilde kullanabilir. 6 ile 12 yaş arası çocuklar ise günde sabah ve akşam olmak üzere bir kaşık ve 12 yaş üstü yetişkinler ise günde bir kere 2 kaşık olarak kullanmalıdır. Zaten ilacı reçete ederken doktorun size kullanım dozu ile ilgili gerekli talimatları belirtecektir.

Zyrtec kullanım süresi ise rahatsızlığınızın belirtisine ne kadar süredir mevcut olduğuna, şiddetine bağlı olarak ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Fakat yıl boyu nüksedebilen alerjik reaksiyonlarda belirtiler arttıkça ilacın kullanım süresi de uzun olabilir.

Zyrtec reçetesiz alınır mı 2023

Zyrtec reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Zyrtec ilacı eczanelerden reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Zyrtec ilacının ücretini ödeyerek dilediğiniz eczaneden satın alabilirsiniz. Zyrtec ilacı aile hekimi tarafından yazabilmektedir. Reçeteli olarak satın alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Zyrtec reçetesiz eczane fiyatı

Zyrtec şurup 1 mg/ml 200 ml 8699624570048 barkod numarası ve zyrtec 10 mg 20 film tablet 8699624090041 barkod numarası ile eczanelerde yerini almaktadır. Zyrtec reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL ile satışı yapılmaktadır. Günde 1 defa olarak kullanımı yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi görüldüğünde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.