E Nabız Bilgi

Monurol saşe reçetesiz alınır mı

14.02.2023
Monurol saşe reçetesiz alınır mı

Monurol saşe reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere monurol şase reçetesiz satılır mı ve monurol saşe hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi fosfomisin trometamol olan bu ilaç ağızdan uygulanmaktadır. Bu ilaç hastalık meydana getiren yani enfeksiyon meydana getiren bakterileri öldürülmesi suretiyle etki gösteren ilaçlar grubunda yer almaktadır.

Eğer bu ilacın etkin maddesini veya yardımcı maddelerine karşı hassasiyetimiz veya alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız, eğer hemodiyaliz hastası iseniz yine bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı doktorunuzun size önerdiği süre içerisinde de önerdiği şekilde kullanmanın son derece önem arz etmektedir. Bu ilacı kullanırken hamile olduğunuzu fark ettiyseniz derhal doktorunuza başvurmanızda fayda bulunmaktadır. Eğer emziren anne iseniz yine aynı şekilde doktorunuzun yönergesi veya önerisi doğrultusunda bu ilacı kullanmanız ya da kullanmamanız gerekmektedir.

Bu ilacın kullanımı sırasında her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkiler buluna bilmektedir. Bu yan etkilerden baş dönmesi gibi yan etkileri görmeniz durumunda araç ve makine kullanımınız tehlikeye girebilecektir. Bu nedenle makine ve araç kullanımında yan etkiler yaşayabilmeniz nedeniyle araç ve makine kullanımı yapmamanın da fayda bulunmaktadır.

Yaygın olarak baş ağrısı, ishal, karın ağrısı; yaygın olmayan şekilde kusma, deride kaşıntı, kurdeşen gibi yan etkiler olabilmektedir.

Monurol saşe reçetesiz alınır mı

Monurol saşe reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Monurol saşe eczanelerden sadece reçeteli alınabilmektedir. Monurol şase ilacını alabilmek için uzman hekimlerin reçeteye yazması gerekiyor. Monurol şase reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Dispari, fosday, fosfone, monomisin, phosmycin, urobel, urocare, uroday, uromisin şase ve zeronat ilaçları monurol şase muadili olarak verebilmektedir.

Monurol saşe reçetesiz eczane fiyatı

MONUROL Granül İçeren Saşe 3 g 1 saşelik ambalaj 8699569240266 barkod numarası ile eczanelerde satılmaktadır. Monurol saşe reçetesiz eczane fiyatı 55.52 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Hipokort reçetesiz alınır mı

Geralgine-k reçetesiz satılır mı

Lyrica reçetesiz satılır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.