E Nabız Bilgi

Hametan sarı ve mavi arasındaki fark

15.01.2023
Hametan sarı ve mavi arasındaki fark

Hametan sarı ve mavi arasındaki fark içeriğimizde sizlere hametan mavi mi sarı mı, hametan pişik krem sarı ve mavi arasındaki fark gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Hametan krem, bir cilt sağlığı ilacıdır. İçeriğinde hamamelis virginiana (Amerikan hamamelis) bitkisinin yaprak ve dal kabuklarından elde edilen bir özüt bulunur. Bu bitki, doğal bir venotonik ve antiinflamatuar olarak kabul edilir.

Hametan krem, özellikle varisler, ödem ve ağrı gibi venöz yetersizlik belirtilerini azaltmak için kullanılır. Ayrıca cildi nemlendirir ve yatıştırır, cildi rahatlatır ve güneş yanığı gibi yanıklara iyi gelir. Hametan krem genellikle özellikle ayağa ve bacaklara uygulanır. Ancak çok yaygın bir şekilde kullanılmaz ve ilaç bir öneri ile alınması gerekir.

Hametan sarı ve mavi arasındaki fark

Hametan krem iki farklı formda eczanelerde satılmaktadır. Bunları hametan sarı ve hametan mavi olarak ayırt edebiliriz. Bu konuyla alakalı sıklıkla merak edilen bir konu olan, hametan sarı ve hametan mavi arasındaki fark nedir sorusuna cevabı bu yazımızda paylaşıyoruz. Hametan mavi merhem ve Hametan sarı krem arasındaki farklılıkların temelinde, içerdikleri hamamelis virginiana (Amerikan hamamelis) özütünün konsantrasyonu yer alır.

Hametan mavi merhemin içerdiği hamamelis özütünün konsantrasyonu daha yüksektir. Bu nedenle, venöz yetersizlik belirtilerini azaltmak için daha etkili olabilecektir, ancak daha yüksek bir konsantrasyon daha yüksek yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden, Hametan mavi merhem genellikle daha ciddi durumlar için önerilir.

Hametan sarı krem ise, içerdiği hamamelis özütünün konsantrasyonu daha düşüktür. Bu nedenle, daha hafifleştirilmiş bir formdur ve genellikle daha hafif venöz yetersizlik belirtilerini azaltmak için kullanılır. Hametan sarı krem yan etkilerinin daha az olabileceği düşünülür.

Her iki ürününde doktor önerisi ile kullanılması tavsiye edilir. Ürünün kullanım amaçları, yan etkileri, kullanım şekli ve endikasyonları açısından mutlaka doktorunuza danışın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.