E Nabız Bilgi

Zestat reçetesiz alınır mı

24.11.2022
Zestat reçetesiz alınır mı

Zestat reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zestat reçetesiz satılır mı 2023 ve zestat eczaneden alınır mı gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Zestat yetişkinlerde depresan tedavi için kullanılan bir tür antidepresan ilaççıdır. İlacı kullanımı kesinlikle uzman psikiyatri hekimini kararı ile başlamalıdır. Zestat ‘ın kullanım talimatları de psikiyatri tarafından belirlenecektir.

Psikoloji alanında majör depresif bozuklukları olarak geçen hastalıklar bireylerin hayat kalitelerini son derece etkiler. Eğer bireyler yataktan kalmayacak şekilde bitkin halsiz ve kendini kederli hisseder. Umutsuzluğa düşer ve hayattan kopma isteği uyanır ve böyle bir durumda da hasta intihara bile kalkışır. İşte tam bu noktada Zestat kullanıldığı zaman hastada bu belirtiler ortadan kalkarak yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur. Özellikle depresyondan muzdarip olan hastaların birçoğunda uyku sorunları oluşur. Zestat kullanan kişiler de uyku bozukluğu belirtileri de yok olacaktır.

Çökkünlük huzursuzluk ve duygu durum bozukluğu tedavisinde de çok önemli etkileri vardır. Deprasan ilaçların bazı yan etkileri de vardır. Zestat’ın en yaygın görülen yan etkisi ise uyku yapmasıdır. Bunun dışında ilacın bilinene kötü bir yan etkisi yoktur.

Zestat reçetesiz alınır mı 2023

Zestat reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Dilediğiniz gibi zestat 15 mg yeşil ve zestat uyku ilacını eczanelerden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Aile hekimi zestat ilacını reçeteye yazması bulunmaktadır. Reçeteli olarak satın alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Zestat reçetesiz eczane fiyatı

Zestat ilacı 8699514070016 barkod numarası ile eczanelerde yerini almaktadır. Zestat reçetesiz eczane satış fiyat 55.49 TL olarak belirlenmiştir. Eczanelerde zestat 15 mg ve zestat 30 mg olarak satışı yapılmaktadır.

Zestat hemen uyutur mu?

Zestat ilacının en büyük etkisi insanları hemen uykuya hazır etmesidir. İlacı aldığınız zaman 2 gün etkisi görebilmektedir. Durduğunuz yerlerde uyuma istediği ve ayakta durmada zorluk çekebilirsiniz. Uyku problemi olan kişilerin Zestat kullanan kullanıcılar tarafından memnun olabileceğini söylemektedirler.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.