E Nabız Bilgi

Reçetesiz satılan en iyi uyku ilaçları

24.06.2022
Reçetesiz satılan en iyi uyku ilaçları

Reçetesiz satılan en iyi uyku ilaçları içeriğimizde sizlere unisom uyku ilacı, remeron uyku ilacı, nutraxin uyku ilacı ve citoles reçetesiz uyku ilacı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Son zamanlarda, birçok kişi tarafından sıklıkla şikayetleri arasında uykusuzluk başrol oynamaktadır. İçerisinde bulunduğu birçok sebepten dolayı, bünyesel rahatsızlıklar, çalışma hayatı, geçim sıkıntısı vb. nedenlerden dolayı uykuya hasret kalınabilmektedir. Bu yazımızda reçetesiz olarak temin edebileceğiniz uyku ilaçlarından bahsedeceğiz.

Unisom uyku ilacı

Reçetesiz uyku ilacı olarak doktorlar tarafından en fazla tavsiye edilen ve piyasada en çok rağbet gören uyku ilacı olarak listemizin başında yer almaktadır. Unisom uyku ilacı, en hızlı ve en etkili uykuya dalma özelliğini içerisinde barındırmaktadır. İlacın bilinen çok fazla yan etkisi bulunmamaktadır. İlaç uyku saatinden 1 saat önce kullanılması tavsiye edilmektedir. Satış fiyatı 15.25 TL dir.

Remeron uyku ilacı

Remeron, reçetesiz uyku ilacı listesinde yer alan diğer bir ilacımızdır. Bu ilacımızın en çok tercih edilmesinin sebebi, belirli büyük bir yan etkisinin olmaması ve bağımlılık etkisinin olmamasıdır. Elbette her birey bünyesinin farklı olduğu aşikar olduğu için yan etki yaratabilir. Ağız kuruluğu buna örnektir. İlaç fiyatı 71,35 TL dir.

Nutraxin uyku ilacı

Nutraxin, isminden de öne çıkacağımız, bitkisel uyku ilacı yine reçetesiz satılan bir ilaçtır. Bitkisel olduğu için kullanılması mümkündür. 18 yaş itibari ile bu ilacı da kullanabildiği yazılmaktadır. İlaç satış fiyatı ortalama 69 TL olarak belirlenmiştir.

Hemen hemen aynı özellikleri gösteren ve reçetesiz olarak satılan diğer uyku ilaçları şunlardır;

Citoles, desyrel, tolvon, melatonina, natrol melatonin reçetesiz uyku ilaçları listesinde yer alan diğer ilaçlardır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.