E Nabız Bilgi

Wellbutrin reçetesiz alınır mı

26.11.2022
Wellbutrin reçetesiz alınır mı

Wellbutrin reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere wellbutrin reçetesiz satılır mı 2023 ve wellbutrin eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Wellbutrin antideprasan ilacı gurubuna dahildir. Bu ilacı beyindeki noradrenalin adındaki kimyasal maddeleri ile etkileşime girerek fayda ettiği düşünülüyor.

Wellbutrin; majör depresif bozukluğu ve mevsimsel afektif bozukluğunun tedavisinde de endikedir. Antidepresan ilaçları arasında yer aldığından dolayı psikiyatri takibinde kullanılması gerekir. 15 yaş ve üzeri yetkinliklerde kullanılmak üzere formüle edilen wellbutrin içeriğinde bupropiyon hidroklorür barındırır. Her bir tableti 150 mg bupropiyon hidroklorür içerir. Depresyon tedavisi için reçete edilen bu ilaç, majör depresif yaşayan hastaların günlük hayatta kendisinin bitkin yorgun hasta ve umutsuz hissetmesini ve intihar eylemine girişmesini engeller.

Antidepresanların çocuklarda kullanımı sakıncalıdır. Çünkü çocuklarda ve gençlerdeki kullanımı onları intihar düşüncesi ya da davranışlarını ortaya çıkarma olasılığı çok yüksektir.Bu nedenle wellbutrin kullanımı doktor kararı ile olmalıdır.

Wellbutrin reçetesiz alınır mı 2023

Wellbutrin XL reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Wellbutrin reçetesiz satışı yapılmamaktadır. Wellbutrin ilacını alabilmek için nöroloji ve psikiyatri uzmanlarının reçeteye yazması gerekmektedir. Aile hekimi wellbutrin yazması yetkisi yoktur. Sadece wellbutrin raporu bulunan hastalar için bütün hekimlerin yazması yetkisi bulunmaktadır.

Wellbutrin reçetesiz eczane fiyatı

WELLBUTRİN XL Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet 150 mg 30 tabletlik ambalaj ilacı 8699522032815 barkod numarası eczanelerde yerini almaktadır. Wellbutrin XL eczane fiyatı 172.69 TL olarak satışı yapılmaktadır. Wellbutrin reçeteli olarak satıldığından ödemesi SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.