E Nabız Bilgi

Cortair reçetesiz alınır mı

16.12.2022
Cortair reçetesiz alınır mı

Cortair reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere cortair reçetesiz satılır mı 2023 ve cortair reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Cortair astım hastalığının tüm evrelerindeki iltihabı gidermek için ve mevcut olan astım hastalığı belirtilerinin kontrol altına almak için kullanılır. Aynı zamanda astım hastalığında solunum yollarını genişletmek için oldukça etkili bir ilaçtır.

Steroid gurubunda yer alır. Cortair, bebeklerde ya da büyüme çağındaki çocuklarda aniden ortaya çıkan ve hastanede de yatarak tedavi gerektiren çeşitli virüslerin neden olduğu üst solunum yolları enfeksiyon olarak bilenen krup hastalığının tedavisinde de endikedir. Cortair reçeteli ilaç gurubuna dahildir. Dolayısı ile bu ilacı doktor reçete etmedikçe kullanmanız sağlığınız açısından zararlı olabilir. KOAH gibi hastalıklarda mevcut tedaviye ek olarak kullanılabilir ama tek başına kullanımı önerilmektedir.

Cortair reçetesiz alınır mı 2023

Cortair reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde cortair ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından Cortair uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. cortair 0.25, cortair 0.5 ve cortair nebul reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Cortair glukokortikosteroid olarak adlandırılan budesonid etken maddesini içerir. Bu etken madde güçlü etkisi sayesinde vücuttaki iltihaplanmayı azaltır. Astım hastalığı da solunum yollarındaki iltihaplanmalardan kaynaklı olduğundan dolayı Cortair astımı tüm basamaklarındaki iltihabı hızlı bir şekilde yol ederek solunum yolarını genişletir ve rahat bir şekilde nefes alıp vermenizi sağlar.

Cortair reçetesiz eczane fiyatı

CORTAİR Nebul. için Tek Dozluk İnh. Süsp. İçeren Flakon 0.5 mg/ml 20×2 ml’lik flakon 8699844521165 barkod numarasıyla eczanelerde satışı yapılmaktadır. Cortair reçetesiz eczane fiyatı 192.82 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Clindoxyl jel reçetesiz alınır mı

Çoçuk antibiyotik şurubu reçetesiz alınır mı

Dideral reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.