E Nabız Bilgi

ibuprofen reçetesiz alınır mı

07.02.2023
ibuprofen reçetesiz alınır mı

ibuprofen reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ibuprofen reçetesiz satılır mı ve ibuprofen reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İbuprofen hakkında çok sık araştırma yapılıyor. Bu ilacın ne olduğu niçin kullanıldığı benzeri sorular sıklıkla sorulan güncel sorular arasında yer alıyor.

İbuprofen vücuttaki iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak çalışan ve steroid olmaysan anti- enflamatuar ilaçlardan bir tanesidir. İbuprofen içeriğinde steroid olmadığından dolayı bu ilacı kullananlarda bağımlılık veya sersemlik gibi yan etkiler oluşmaz.

ibuprofen reçetesiz alınır mı

ibuprofen reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ibuprofen ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. ibuprofen doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. ibuprofen reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

İlacın içeriğindeki etken madde ise ibuprofedndir. Bu etken madde sayesinde yüksek ateşli düşürme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra diş ağrısı, baş ağrısı, sırt ağrısı, adet kramplar, artrit ağrısı ya da hafi yaralanma ve yaralanmadan kaynaklı ağrı ve sızıların giderilmesinde etkili olmasının yanı sıra vücutta oluşan iltihap bakteri ve mikroplarında yok etmek için kullanılır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı

ipravent reçetesiz alınır mı

Humatrope reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.