E Nabız Bilgi

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı

22.12.2022
isordil 5 mg reçetesiz alınır mı

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere isordil 5 mg reçetesiz satılır mı ve isordil 5 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Isordil kalp ve damar hastalıklarında kullanılan ilaçtır. Damar genişletici özelliği olan bu ilaç organik nitrat adı verilen ve kalp hastalıklarında kullanılan ilaç gurubuna dahildir.

İçeriğinde izosorbid dinitrat etken maddesi bulunur. Bu etken madde damar genişletici özelliğine sahiptir. Isordil damarların gevşetir ve kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlayarak iş gücünü biraz daha azaltarak kalbin kanı daha kolay pompalamasına yardımcı olur. Böylece kalbin ihtiyaç duyduğu oksijen miktarı da azalmış olur. Kalbi besleyen kan damarlarını da genişlettiğinden dolayı kalbin en çok ihtiyaç duyduğu oksijen ve kan miktarını da artırır.

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde isordil 5 mg ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. isordil 5 mg doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. isordil 5 mg reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Kroner hastalığından kaynaklı kalbin yeteri kadar oksijen alamadığı durumlarda aniden oluşan göğüs ağrılarını önler ve kalp yetmezliğinde mevcut tedavide kullanılan diğeri ilaçların yanında yardımcı tedavi olarak kullanılabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

ipravent reçetesiz alınır mı

Humatrope reçetesiz alınır mı

Xeplion reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.