E Nabız Bilgi

ipravent reçetesiz alınır mı

13.02.2023
ipravent reçetesiz alınır mı

ipravent reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ipravent reçetesiz satılır mı ve ipravent reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İpravent nebilüzör adı verilen bir buhar makinesi kullanmanız gerekir. Nebülizör adındaki buhar aleti üst solunum yolunuza iletebilmek için ilacı buhar haline çevirir. Bu ilacı içindeki iki farklı ilaç bulunur. Bunlar; İpratropium bromür ve Salbutamol sülfattır. Bu her iki ilaçta “bronkodilatörler yani bronş açıcı ilaçlar gurubuna dahildir.

Bu ilaçlardan oluşan ıpravent ise kronik obstrüktif akciğer hastalığı ya da bir diğer adıyla KOAH olarak bilinen hastalığın tedavisinde etkilidir. KOAH hastalığını meydana getirdiği nefes almada güçlük ya da nefes darlığında kullanılan ıpravent koah hastalarının kolay nefes almasını sağlar. Bu ilaçlar solunum yollarını açarak hastanın daha rahat ve kolay nefes almasını sağlamaktadır. Aynı zamanda astım tedavisinde kullanılmaktadır. Gerek astım gerekse de KOAH hastalığın kişiler için hayati tehlike oluşturmaktadır.

ipravent reçetesiz alınır mı

ipravent reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ipravent ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. ipravent doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. ipravent reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Hasta KOAH zamanında tedavi edilmezse ölümle bile sonuçlanabilir. Bu nedenle KOAH hastalığında şüpheleniyor ve nefes alıp vermede güçlük yaşıyorsanız mutlaka uzman bir hekime giderek gerekli tedaviye başlamalısınız. Ipravent bu tedavi seçenekleri arasında yer alan ilcalardan bir tanesidir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Humatrope reçetesiz alınır mı

Xeplion reçetesiz alınır mı

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.