E Nabız Bilgi

Redepra kaç saat uyutur

04.01.2023
Redepra kaç saat uyutur

Redepra kaç saat uyutur içeriğimizde sizlere redepra 15 mg kaç saat uyutur, redepra 30 mg kaç saat uyutur, redepra uyku hapı kaç saat uyutur ve redepra hemen uyutur mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Redepra İnsanlarda oluşan ruhsal çöküntünün tedavisinde kullanılan antidepresan grubuna giren ilaç olmaktadır. 14’lük ve 28 lik tabletler halinde karton kutu içerisinde piyasaya sürülmüştür.

Redepra genellikle majör depresyon tedavisinde doktor tarafından reçete edilmektedir. Redepranın etkinliğini göstermesi için düzenli bir şekilde 2 ila 4 hafta içerisinde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Kendini iyi hisseden hastalar ilacı kendiliğinden bırakmamalıdır. Ya da ilaç kullanılırken tedaviye yanıt vermemesi durumunda doktora başvurulması önerilmektedir. İlaç içerisindeki yabancı etken maddelere karşı hassasiyeti ve duyarlılığı olan kişilerin ilacı kullanmamaları gereklidir. Ağır karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastaların doktor kontrolü altında almaları önerilmektedir.

Redepra kaç saat uyutur?

Bu tür antidepresan grubuna giren ilaçların sakinleştirici ve gevşetici özelliği nedeniyle insan vücudunda uyku yaptığı görülmektedir. Genellikle ilacı kullanan hastalarda 6-7 saat gibi sürelerde uyku yaptığı görülmektedir. Yiyecek ve içecek ile birlikte kullanılırken aç veya tok karnına kullanılmasında bir sakınca yoktur. Sadece alkol kullanılmamasına dikkat edilmelidir. İlacın uyku yapma özelliğinden dolayı alkole ara verilmelidir. Hamilelik ve emzirme döneminde gebe kadınlarda doktor kontrolü altında yan etkileri göz önüne alınarak alınmalıdır.

Emzirme döneminde Doktorun karar verdiği yönde ilerlemelidir. Araç ve makine kullanacak hastaların ilacı kullandıktan sonra sersemlik ve uyku hali göstereceği için dikkat etmelidir. Özellikle hastanın konsantrasyon ve makine kullanma yeteneklerinin azaldığı görülmektedir. Bu tür antidepresan ilaçların bebeklerin ve çocukların göremeyeceği yerde muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.