E Nabız Bilgi

Lansor reçetesiz alınır mı

01.12.2022
Lansor reçetesiz alınır mı

Lansor reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere lansor reçetesiz satılır mı 2023 ve lansor hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Lansoprazol etken maddesi olan, her tabletin içinde 30 mg etken maddesi bulunan ilaçtır. Lansoprazol, mide tarafından asit miktarını düşüren proton pompası inhibitörü sınıfına dahildir.

Lansor ne için kullanılır?

Lansor ilk görevi midenin asit üretimini engellemede kullanılır ve on iki parmak bağırsağının ve mide ülserinin oluşmasının önüne geçer ve tedavi eder. Midedeki asit dengesi oluşunca birçok hastalığın önüne geçilmiş olur. Ülser, reflü, yemek borularındaki hasar gibi hastalıkların önüne geçilir.

Lansor ne zaman kullanılır?

Yemeklerden önce günde 1 kere 1 tablet alınarak tedavi 4 hafta sürer ve unutulmamalıdır ki doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır. İçindeki etken maddelerden dolayı hamilelerin kullanılması tavsiye edilmez. Eğer hamile olduğunuzu bilmeden ilacı kullandıysanız doktor ve en yakın eczaneye gitmeniz önerilmektedir. Emzirme döneminde de sütten bebeğe geçtiği için bebeğin sağlığını korumak için laysor kullanmamanız tavsiye olunur. Eğer bilmeden aldıysanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Lansor reçetesiz alınır mı 2023

Lansor reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Lansor ilacı eczaneden reçetesiz olarak alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından lansor ilacı reçeteye yazıldığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Aprazol, degastrol, gastrodex, helicol, lansara, lansoprol, lanzedin, lasotab, opagis, repticer ve ranelan gibi ilaçlar lansor muadili olarak satılmaktadır.

Lansor reçetesiz eczane fiyatı

Lansor mikropellet kapsül 30 mg 28 kapsüllük ambalaj ilacı 8699536160085 barkod numarası ile eczanelerde bulunmaktadır. Lansor reçetesiz eczane fiyatı 61.15 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.