E Nabız Bilgi

Mysoline SGK karşılıyor mu

01.01.2023
Mysoline SGK karşılıyor mu

Mysoline SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere mysoline SGK ödüyor mu, mysoline devlet karşılıyor mu ve mysoline devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Mysoline, etkin ana madde olarak içerisinde primidon bulunan ve çentikli beyaz tabletlerden oluşan ve epilepsi gibi nöbetli hastalıkların tedavisi için önerilen bir ilaçtır. İlacın çentikli olmasındaki amaç ise ilacı ortadan ikiye eşit dozda bölebilmek ve ona göre tüketebilmek içindir. Mysoline içerisindeki maddelere karşı alerjik tepkiler gösteriyorsanız bu ilacı kullanmak oldukça sakıncalıdır. Aynı zamanda genetik diyebileceğimiz karın hastalıkları sizde veya aile üyelerinizde varsa yine bu ilacı kullanmanız oldukça sakıncalı olacaktır. Bunun için doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca depresyon tedavisi görüyorsanız ve kullandığınız ilaçlar içerisinde sarı kantaron maddesi varsa yine bu ilacı tüketmek tehlikeli olacaktır. Hamile olan kadınların ya da hamile kalmayı düşünen kadınların bu ilacı kullanmaları yine tehlikelidir.

Mysoline SGK karşılıyor mu

Mysoline SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır. Mysoline SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Mysoline eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır.

Yorumlar
  1. Ayşe Serpil Divilioğlu dedi ki:

    Bu mysoline ilaç bir lüx ilaç değildir,ihtiyaçtır.