E Nabız Bilgi

Hipokort reçetesiz alınır mı

13.02.2023
Hipokort reçetesiz alınır mı

Hipokort reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere hipokort reçetesiz satılır mı ve hipokort hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Daha çok deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan hipokort krem ülkemizde yaygın olarak kullanılan ilaçlardan biridir. Deriye sürülüp ovalanarak ilgili alana dağıtılarak nüfus etmesi sağlanır.

Hipokort krem nerede kullanılır?

Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmaması gereken hipokort krem birden fazla kullanım alanına sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Böcek sokması sonrasında meydana gelen reaksiyonların giderilmesinde
  • Kimi egzama hastalıklarında
  • Alerjik ve irritan deri hastalıklarında (temasla meydana gelen)

Şeklinde sıralanabilir. Hipkrot krem açık yaralara etkisi yoktur ve kullanımı tavsiye edilmez. Daha çok deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olup, hastalığın şiddetine ve türüne göre de farklılık arz edebilir. Bu sebeple muhakkak doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Hipokort günde 1 veya 2 defa kullanıma uygun olup daha azı veya fazlası için doktora danışılması gerekmektedir.

Hipokort reçetesiz alınır mı

Hipokort reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Hipokort ilacı eczanelerden sadece reçeteli olarak alınabilmektedir. Uzman hekimler uygun gördüğünde reçeteye yazabilmektedir. Hipokort reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak alınmaktadır.

Hipkort reçetesiz eczane fiyatı

Hipokort krem %0.5 30 g’lık tüp 8699561350185 barkod numarası ve hipokort merhem %0.5 30 g’lık tüp 8699561380205 barkod numarası ile eczanelerde bulunmaktadır. Hipokort reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir. Ülkemizde özellikle son dönemde fiyatların ve döviz kurunun hızlı hareket etmesi nedeni ile hipokort krem fiyatı 2023 yılında oldukça farklılık göstermiştir. Bu sebeple kremin alınacağı dönemde eczanelere sorup öğrenmek en doğrusu olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.