E Nabız Bilgi

Geralgine-k reçetesiz satılır mı

30.11.2022
Geralgine-k reçetesiz satılır mı

Geralgine-k reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere geralgine-k reçetesiz alınır mı 2023 ve geralgine hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Parasetamol grubuna giren bu ilaç ağı kesici, ateş düşürücü olarak, baş ağrısında, eklem de gelen ağrılarda, boğaz ağrısı gibi durumlar kullanılan kafein içerikli bir ilaçtır.

Geralgine-k ne için kullanılır?

Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda geralgine, meydana gelen baş ve eklem ağrılarında, çıkan ateşi indirmede, boğaz ağrısı (ibuprofen) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Geralgine-k öksürüğe iyi gelir mi?

Soğuk algınlığı, ateş düşürücü, ağrı kesici olan bu ilaç öksürüğe iyi geldiği için doktor kontrolünde kullanmak tavsiye edilir. Geralgine doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaç olduğundan reçete ile satılmaktadır.

Geralgine-k nasıl kullanılır?

12 yaşından küçükler, hamile kalmayı düşünenler, emziren anneler bu ilacı kullanamazlar. Bu ilacı kullanan kişilerde 5 günün sonunda herhangi bir değişiklik yoksa ve hastalıkta yeni semptomlar oluşmaya başladıysa, derhal ilaç tedavisini bırakıp doktorunuza danışmanız tavsiye olunur. Bunların haricinde doktorun kontrolünde alınan bu ilaç, doktorun tavsiye ettiği şekilde alınması uygun olacaktır.

Geralgine-k reçetesiz satılır mı 2023

Geralgine-k reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde Geralgine-k ilacı reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Geralgine-k ilacı uzman hekimlerce reçete edildikten sonra alınabilmektedir. Geralgine-k reçeteli olaran alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Geralgine-k reçetesiz eczane fiyatı

Geralgine-k tablet 500 mg/30 mg/10 mg 20 tabletlik ambalaj ilacı 8699578011253 barkod numarası ile eczanelerde bulunmaktadır. Geralgine-k reçetesiz eczane fiyatı 26.60 TL olarak güncellenmiştir. adafen, aferin hot, aljil, aseket, darvolin, dexaphen, dexpadu, dexpas, doladamon, geralgine-p, gripal, gripin, lornopar ve medafein gibi ilaçlar eczaneler tarafından geralgine-k muadili olarak verilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.