E Nabız Bilgi

Lustral reçetesiz alınır mı

01.01.2023
Lustral reçetesiz alınır mı

Lustral reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere lustral reçetesiz satılır mı 2023 ve lustral hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sertralin etken maddesi içeren bu ilaç ruhsal bozuklukta kullanılan antidepresan grubuna dahil olan bir ilaçtır.

Lustral ne için kullanılır?

Zaman zaman insanlarda meydana gelen ruhsal hal değişikliğine kendilerini bırakan insanlar depresyon, kaygı bozukluğu, patik atak, obsesif kompülsif bozukluk gibi ruhsal hastalıklara yakalanırlar. Bu tür hastalıkların tedavisi için antidepresanlar kullanılır. Lustral sosyal hayatı etkileyen ruhsal bozukluklarında, sosyal anksiyete bozukluğunda, anksiyete bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu tedavisinde de kullanılır.

Lustral mutluluk verir mi?

Lustral içinde bulunan etken madde sayesinde ilacı kullanan hastalar dinginlik, enerji gelen hatalar bu sayede kendilerini çok mutlu hissederler.

Lustral yan etkileri nelerdir?

Sürekli yorgunluk hali, uykusuzluk, şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi gibi sosyal ve çalışma hayatını etkileyen yan etkilere sahiptir. Bu saydığımız yan etkilerden dolayı ağır bir ilaç olduğunu görüyoruz. Bu yüzden hamile adayları bu ilacı kullanması tavsiye edilmez. Eğer hamile olduğunuzu bilmeden lustral kullandıysanız derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Emziren anneler içinde ağır bir ilaç olup, sütten bebeğe geçmesinden dolayı emziren annelerin kullanması tavsiye edilmez.

Lustral reçetesiz alınır mı 2023

Lustral reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden lustral ilacı reçetesiz olarak satışı yapılmamaktadır. Uzman hekimler tarafından lustral ilacı reçete edildikten sonra eczanelerden alınabilmektedir. Lustral reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak alınabilmektedir. Lustec, misol, selectra, serotop, serteva ve zeleft gibi ilaçlar lustral muadili olarak alınmaktadır.

Lustral reçetesiz eczane fiyatı 2023

LUSTRAL Çentikli Film Tablet 50 mg 28 tabletlik ambalaj 8699532095473 barkod numarasıyla eczanelerde bulunmaktadır. Lustral reçetesiz eczane fiyatı 83.5 TL olarak güncellenmiştir. Aile hekimi lustral yazma yetkisi bulunmamaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.