E Nabız Bilgi

Noretisteron reçetesiz alınır mı

04.12.2022
Noretisteron reçetesiz alınır mı

Noretisteron reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere noretisteron reçetesiz satılır mı 2023 ve noretisteron hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nöretindron olarak da adlandırılan ve bazı marka adı altında piyasada bulunan nöretisteron menopoz hormon tedavisinde ve doğum kontrol ilaçlarının jienekolojik rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır.

Bu ilaç piyasada düşük doz ve yüksek doz formülasyonların da tek başına ve östrojen ilacı ile beraber kombinasyon halinde bulunur. Diğer ilaçlarda meydana gelen yan etkiler, Nöretisteron ilacında da bulunur. Bu yan etkiler genel olarak şunlardır.

  • Kadınlarda adet düzensizliği
  • Kişilerde baş ağrılarının oluşması
  • Kadınların memelerinde hassasiyetlik
  • Kişilerde mide bulantısı
  • Saçların uzaması
  • Akne oluşması

Noretisteron, kadınların yumurtalıklarından yumurtanın atılmasını engellemektedir. Diğer yandan rahmin vajinaya açılan boyun kısmında oluşan salgılamalarda ve rahmin astarında değişimlere neden olur. Noretisteron, adet gününün öne alınması veya ertelenmesi ve hiç adet görememesi gibi durumlarda kullanılır. Hamile olan kadınların kullanması uygun değildir.

Noretisteron reçetesiz alınır mı 2023

Noretisteron reçetesiz alınır mı? cevabı evet olacaktır. Eczanelerden reçetesiz olarak noretisteron ilacı satın alınabilmektedir. Noretisteron reçeteli olarak satın alındığında SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Bu ilacı doktorunuz size nasıl reçete ettiyse ona göre kullanınız. Tablet alımını bol su ile alınması uygun olur.

Noretisteron reçetesiz eczane fiyatı

Noretisteron eczanelerde 8699546010066 barkod numarası ile kayıt altına alınmıştır. Noretisteron reçetesiz eczane fiyatı 48.75 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.