E Nabız Bilgi

Oroferon reçetesiz alınır mı

04.12.2022
Oroferon reçetesiz alınır mı

Oroferon reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere oroferon reçetesiz satılır mı 2023 ve oroferon hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Oroferon, tüm yaş gruplarında demir eksikliği anemisinin tedavisi ve önlenmesi için kullanılan bir ilaç olarak bulunur.

Oroferon demir içeren bir ilaçtır. Demir eksikliği olan hastaların tedavisinde demir takviyesi olarak kullanılır. Draje formunda bulunur ve ağızdan alınır. Oroferon genellikle günde bir kez yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alınır. Tedavinin dozu ve süresi, demir eksikliği anemisinin ciddiyetine ve tedaviye verilen cevaba bağlıdır. Vücutta yeterli demir depolarını korumak için oroferon tedavisine gerekli olduğu sürece devam edilebilir.

  • Hamile kadınlarda demir eksikliği olması durumunda demir takviyesi olarak verilir.
  • Doğum sonrasında kadınların demir eksikliğini gidermek amacıyla kullanılır.
  • Bebeklerde ve küçük çocuklarda demir eksikliği bulunuyorsa demir takviyesi olarak verilir.
  • Ameliyat olacak hastalarda demir eksikliği varsa demir takviye edici olarak verilir. Bu noktada da ise kronik böbrek yetmezliği ile birlikte hastalara demir eksikliğini tamamen gidermek için verilmektedir.

Bebekler ve 12 yaşına kadar olan çocuklar için önerilen oroferon dozu, günde tek doz veya ikiye bölünmüş olarak verilen 10 mg dır. Toplam günlük doz 80 mg’ı geçmemelidir. Vücutta yeterli demir depolarını korumak için gerekli olduğu sürece tedaviye devam edilebilir. Oroferon emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Oroferon reçetesiz alınır mı 2023

Oroferon reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden oroferon tablet ve şurup reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Aile hekimleri oroferon ilacını reçeteye yazabilmektedir. Oroferon reçeteli olarak satın alındığında SGK tarafından ödenmektedir.

Oroferon reçetesiz eczane fiyatı

OROFERON Depo Kaplı Tablet 80 mg 30 tabletlik ambalaj 8699828140030 barkod numarası ve OROFERON DEPO 30 draje 8699828140030 ile kayıt edilmiştir. Oroferon reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.