E Nabız Bilgi

Nidilat reçetesiz satılır mı

04.12.2022
Nidilat reçetesiz satılır mı

Nidilat reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere nidilat reçetesiz alınır mı 2023 ve nidilat hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nidilat turuncu renge sahip yumuşak jelatinli olup 30 kapsüllü blister ambalajlarda eczanelerde kullanıma hazır bir ilaçtır.

Nidilat insanlarda kan basıncına bağlı olarak ortaya çıkan göğüs ağrıları ile el ve ayaklarda bulunan parmakların renk değiştirmesinde kullanılan ilaçtır. Nidilat ilaç kullananların kan damarlarını genişleterek kanın akışını kolay hale getirip kanın basıncını düşürür. Vücutta kan basıncının düşmesi kalbin yükünü azaltır. Nidilat yüksek kan basıncı veya ciddi kalp sorunları olan kişilerde kalp riskini artırabilir. Bu nedenle kalp krizi geçiren kişilerin kullanması durumunda çok dikkatli olmaları gerekir.

Kan basıncı düşük olan hastalar da Nidilat kullanmaları durumunda mutlaka doktora bilgi vermeleri gerekir. Nidilat ilaç aç veya tok karına bolsu içilerek alınması gerekir. Nidilat kullanım dozunu doktorunuz hastalığınızın durumuna göre belirleme yapar. Hamilelik durumlarında ve bebek emziriyorsanız Nidilat kullanımı hakkında doktorunuz size geniş bilgi verecektir.

Nidilat reçetesiz satılır mı 2023

Nidilat reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Nidilat eczanelerde reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Nidilat reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Nidilatın bazı yan etkileri bulunur. Bu etkiler genellikle, kullanan kişilerin baş dönmesi ve yorgunluk hissi yaşamaları normal yan etki olarak bilinir. Bazı bireylerin gözlerinde bulanıklık ve baş dönmesi olabilmektedir.

Nidilat reçetesiz eczane fiyatı

Nidilat yumuşak kapsül 10 mg 30 kapsüllük ambalaj 8699809190023 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Nidilat reçetesiz eczane fiyatı 22.90 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.