E Nabız Bilgi

Novaqua göz damlası reçetesiz alınır mı

03.12.2022
Novaqua göz damlası reçetesiz alınır mı

Novaqua göz damlası reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere novaqua göz damlası reçetesiz satılır mı 2023 ve novaqua göz damlası hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Novaqua Göz Damlası sadece gözlerde kullanım içindir. Yüzeylerle temasından kaçının.

Göz damlasını kullanmak için, başınızı geriye doğru eğin ve ilacı gözünüze damlatın. Yalnızca doktorunuzun size önerdiği damla sayısına göre damlatmak uygundur. Gözlerinizi 2 veya 3 dakika boyunca başınız eğik olarak, kırpmadan veya kısmadan kapatın. İlacı gözünüze damlattıktan sonra gözünüze veya göz kapağınıza dokunmayın. Yüzünüzdeki fazla sıvıyı bir mendille silin. Aynı göze birden fazla damla kullanırsanız, bir sonraki damlayı kullanmadan önce en az 5 dakika bekleyin. Işıktan ve nemden uzakta oda sıcaklığında saklayınız. Bazı insanlar bu ilacı kullandıktan sonra yanma, batma, kızarıklık, kaşıntı veya ışığa karşı artan hassasiyet gibi yan etkiler yaşayabilir. Novaqua’yı kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza söyleyiniz.

Bu ilacı ağız yoluyla almayınız. Bu ilacın farklı güçleri veya formları yoktur. Çocuklarda kullanılmaz. Genellikle günde 3-4 defa veya hekimin yönlendirdiği şekilde kullanılır. En yaygın yan etki bulanık görmedir. Diğer yan etkiler şunlar olabilmektedir. Batma, yanma, tahriş ve gözlerde kırmızılık sulanma olabilmektedir.

Novaqua göz damlası reçetesiz alınır mı 2023

Novaqua göz damlası reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Novaqua göz damlası eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Novaqua göz damlası reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesini karşılamaktadır. cellufresh, dacrolux artificial tear, duratears, fullfresh tek dozluk göz damlası, lubtane lubrikant göz damlası, protagent 10 ml damla ve refresh tears lubricant 15 ml göz damlası gibi ilaçlar novaqua göz damlası muadili olarak satılmaktadır.

Novaqua göz damlası reçetesiz eczane fiyatı

Novaqua tek dozluk göz damlası 5.6 mg+2.4 mg/0.4 mL 30×0.4 ml’lik flakon 8699525610171 barkod numarası ile kayıt altına alınmıştır. Novaqua göz damlası reçetesiz eczane fiyatı 40.73 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.