E Nabız Bilgi

Nurofen reçetesiz alınır mı

01.12.2022
Nurofen reçetesiz alınır mı

Nurofen reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere nurofen reçetesiz satılır mı 2023 ve nurofen hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi ibuprofen olan bu ilaç ağızdan alınmaktadır. Non-steroid antiinflamatuar olan ilaçlar sınıfı içerisinde yer almaktadır.

Ağrı kesici bir ilaçtır. Damla yani gut hastalığında görülen eklem iltihabî, kas iskelet ağrılarının rahatlatılmasında, adet dönemi ağrılarının azaltılmasında veya giderilmesinde, cerrahi operasyon sonrası ağrıların giderilmesinde tedavi olarak kullanılmaktadır. Eğer bu ilacın etkin maddesini veya yardımcı maddelerine karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise, hamileliğinizin son üç ayındaysanız, şiddetli kalp ve böbrek ve kalp yetmezliğiniz var ise veya aktif kanamanız var ise bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Eğer karaciğer rahatsızlığınız var ise veya astım hastasıysanız veya kalp ve damar hastalıklarınız var ise veya önceden inme geçirdiyseniz veya vücudunuzda sebepsiz morarma ve çürümeler oluyorsa bu ilacı dikkatli kullanınız ve doktorunuza bilgi veriniz.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bir takım yan etkileri olabilmektedir. Bu ilacın hafif yan etkileri ise şu şekildedir: döküntü, kaşınma, kabızlık, kusma, mide yanması, bulantı, baş dönmesi, yorgunluk, mide veya bağırsak da şişkinlik, ödem, sinirlilik olabilmektedir.

Nurofen reçetesiz alınır mı 2023

Nurofen reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Nurofen ilacı sadece reçeteli olarak eczanelerde satışı yapılmaktadır. Nurofen reçeteli olarak alındığından dolayı SGK ödemesini karşılamaktadır. Artril forte, brufen, caldolon, dolgit, dolorin, dolven, dufen ve gerofen vb. ilaçlar benzeri olarak bulunmaktadır.

Nurofen reçetesiz eczane fiyatı

Nurofen cold & flu film kaplı tablet 200 mg/30 mg ilacı 8690570010008 barkod numarası, nurofen kaplı tablet 200 mg ilacı 8690570120028 barkod numarası ve nurofen plus film kaplı tablet 200 mg/12.8 mg ilacı 8690570090017 barkod numarası ile alınabilmektedir. Nurofen reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL, 16.65 TL ve 22.74 TL güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.