E Nabız Bilgi

Nervium reçetesiz alınır mı

03.12.2022
Nervium reçetesiz alınır mı

Nervium reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere nervium reçetesiz satılır mı 2023 ve nervium hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nervium, anksiyete ve zihinsel bozuklukları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca kasların gevşemesine yardımcı olmak için ve kas kasılmalarından kaynaklanan felçler için de kullanılır.

Nervium 6 yaş üzeri çocuklarda günde 2 ve 3 defa 2,5-10 mg dozlarında kullanılabilir. Esas olan düşük dozla başlayıp ihtiyaca göre kademeli olarak artırmaktır. Belli bir süre sonra sonuç alınamazsa veya durum kötüleşirse psikiyatristin tedaviyi değiştirmesi gerekebilir. Tedavi süresince psikiyatristin talimatlarına uymak ve aniden kullanmayı bırakmamak önemlidir. Çünkü uzun süre kullanılıp aniden bırakıldığında bazı yoksunluk belirtilerine neden olabilir. Bunlar anksiyete, ajitasyon, titreme, terleme, mide bulantısı, kusma ve baş ağrısını içerir. Bu nedenle tedavi kesilirken psikiyatrist gözetiminde dozun kademeli olarak azaltılması gerekir.

Nervium bazı kişilerde uyuşukluk, baş dönmesi ve bulanık görme gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle tedavi sırasında alkol almamalı ve makine kullanmamalısınız. Ayrıca ağız kuruluğu, kabızlık, kilo alımı ve cinsel istekte azalmaya neden olabilir. Bu yan etkiler şiddetliyse veya devam ediyorsa, mutlaka doktorunuza veya psikiyatrınıza danışın. Nervium sadece doktor reçetesi ile alınabilen ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanması gereken bir ilaçtır. Serin ve kuru yerde oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz. Ambalajın üzerindeki son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

Nervium reçetesiz alınır mı 2023

Nervium reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Nervium reçetesiz olarak satışı yapılması yasaktır. Uzman hekimler uygun gördüğünde nervium ilacını reçeteye yazabilmektedir. Nervium reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ücretsiz alınabilmektedir.

Nervium reçetesiz eczane fiyatı

NERVİUM Tablet 5 mg 50 tabletlik ambalaj 8699511010145 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Nervium reçetesiz eczane fiyatı 16.39 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.