E Nabız Bilgi

Reçetesiz satılan uyku ilaçları isimleri

03.01.2023
Reçetesiz satılan uyku ilaçları isimleri

Reçetesiz satılan uyku ilaçları isimleri içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Uykusuzluk problemi kişinin yaşam standartlarını düşüren bir bozukluktur. Çok çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu nedenler arasında bazı ilaçların yan etkileri, stres, takıntılı düşünceler, depresyon gibi psikolojik bozukluklar bulunmaktadır.

Altında ciddi sebepler bulunmayan basit düzeyde uykusuzluk sorunlarıyla yeme içme ve hayat düzenlerine dikkat edilerek, spor gibi aktivitelerle kolaylıkla başı edilebilmektedir. Ancak bazı durumlarda özellikle 4 haftaya kadar çıkabilen uykuya dalmada güçlük ve uyuma zorlukları şikayetlerinde ilaç kullanımı gerekli olmaktadır. Uyku ilaçları ortalama 7-12 saat arasında uyku sağlamaktadır.

Reçetesiz satılan uyku ilaçları isimleri

Uyku ilaçlarının bazıları eczanelerden reçetesiz biçimde alınabilmektedir. Reçetesiz alınan en iyi uyku ilacı konusunda uykusuzluk sorunu yaşayanlar sıklıkla araştırma yaparlar. Reçetesiz satılan uyku ilaçları bitkisel özlü ve antidepresanlar grubundan iki türlü bulunmaktadır.

Nutraxin sleep bitki özlü reçetesiz alınan uyku ilacı içinde ilk akla gelenlerdendir. Uykuya dalmayı kolaylaştıran takviye edici gıdalar sınıfında yer alan bir üründür. Nutraxin uyku düzenleyici bitkisel takviye sarı kantaron, kedi otu ve çarkıfelek otu içerir.

Doğal özlü uyku ilacı içinde en sık alınanlardan biri de novo passittir. Nova passit reçetesiz alınır mı? Sakinleştirici özelliğe sahip novo passit reçetesiz alınır. Kediotu, melissa ve uçucu yağlar ihtiva etmektedir. Çözelti ya da tablet formları bulunmaktadır.

Remeron, antidepresanlar grubundan reçetesiz satılan uyku ilacı arasındadır. Yatıştırıcı etkisi ile uykuya dalmayı ve kesintisiz uyumayı kolaylaştırır.

Uyku ilaçlarının reçetesiz kullanımı önerilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.