E Nabız Bilgi

Paxil yasaklandı mı

07.01.2023
Paxil yasaklandı mı

Paxil yasaklandı mı içeriğimizde sizlere paxil neden yasaklandı ve paxil yasak mı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Paxil, reçeteli antidepresan ilacı olarak kullanılmaktadır. Kişilerde meydana gelen birden fazla hastalıkların tedavisinde etkili olan bir ilaçtır. Etkin maddesi paroksetin olması nedeniyle kullanan kişilerde serotonin hormonunu artırıp etkisini göstermeye başlar. Serotonin hormonu beyinde bulunan zihinsel dengeyi korumada görevli bir hormondur.

Paxil kullanımı doktorun uyguladığı doz durumuna göre olmalıdır. Başlangıçta dozlar belirli şekilde devam etmelidir. Doz alımını yaparken unutulma gibi durumlar olması nedeniyle çift doz alımı yapılmamalıdır. Bol su içilerek alınması gerekir. Mideye zarar vermemesi için yemek aralarında alınması uygun olur. Yorgunluk gibi yan etkiler olması durumunda paxil kullanımını durdurmanız gerekir.

Paxil yasaklandı mı

Birçok kişi paxil yasaklandı mı sorusunu sormaktadır. Antidepresan ilacı olarak kullanılan paxil depresyon, anksiyete ve takıntı gibi rahatsızlıkları tedavi etmediği ve aksi yönde, intihar vakalarını tetiklediği açıklandı. Paxil kullanımı intihar düşüncelerini artırması nedeniyle kullanılmasını kimse önermez. Paxil ilacını almanız durumunda etkisi 7 saat kadar devam etmektedir.

Uyku ilacı olarak ta kullanılmaktadır. Uyandığınız zaman denge bozukluğu falan yapmaz. İlacın yararını uzun süre kullanmanız durumunda görebilirsiniz. Doktorunuza danışmadan bırakmayın.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aptamil neden yasaklandı

Voltaren yasaklandı mı

Tylol hot yasaklandı mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.