E Nabız Bilgi

Omeprazol reçetesiz alınır mı

04.12.2022
Omeprazol reçetesiz alınır mı

Omeprazol reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere omeprazol reçetesiz satılır mı 2023 ve omeprazol hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Omeprazol, asit reflü, mide ülserleri ve duodenal ülserler dahil olmak üzere çeşitli gastrointestinal durumları tedavi etmek için kullanılır. Omeprazol, reçeteli ve reçetesiz bir ilaç olarak mevcuttur.

Reçeteli omeprazol, Zollinger-Ellison sendromu, gastroözofageal reflü hastalığı ve duodenal ülserler gibi vücudunuzun çok fazla mide asidi yapmasına neden olan durumları tedavi etmek için kullanılır. Omeprazol, asidin mideye salınmasını engelleyen bir proton pompası inhibitörüdür. Bunu yaparak midedeki asit miktarını azaltır ve mide ekşimesi, hazımsızlık ve yutma güçlüğü semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Mide ve duodenal ülserlerin yanı sıra eroziv özofajiti önlemek ve tedavi etmek için de kullanılır. Omeprazol hem reçetesiz hem de reçeteli formlarda mevcuttur.

Omeprazol reçetesiz alınır mı 2023

Omeprazol reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Omeprazol eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Reçetesiz satılan omeprazol genellikle günde bir kez alınırken, reçeteli omeprazol günde iki kez alınır. Omeprazol için olağan yetişkin dozu, dört ila sekiz hafta boyunca günde bir kez 20 mg’dır. Omeprazol, yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alınabilir. Omeprazolün bazı yaygın yan etkileri arasında baş ağrısı, ishal ve mide bulantısı bulunur.

Omeprazol reçetesiz eczane fiyatı

OMEPROL Mikropellet Kapsül 20 mg 14 kapsüllük ambalaj 8699516154202 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Omeprazol reçetesiz eczane fiyatı 23.69 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.