E Nabız Bilgi

10 yıldır paxil kullanıyorum

03.11.2022
10 yıldır paxil kullanıyorum

10 Yıldır paxil kullanıyorum içeriğimizde sizlere 5 Yıldır paxil kullanıyorum ve 20 Yıldır paxil kullanıyorum gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Etken maddesi paroksetin olan Paxil ilacı, beyindeki serotenin seviyesini arttırır. Böylelikle insan kendisini daha mutlu hisseder. Manik ve post-travmatik stres bozuklukları, panik ataklar, anksiyete bozuklukları gibi depresyon rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Depresif rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan Paxil, kullanıldığında uzman psikiyatrist gözetiminde kullanılmalı ve aniden kesinlikle bırakılmamalıdır.

Kullanımına başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra, vücutta uyku hali ve vücudun bazal metabolizma hızını düşürdüğünden kilo artışı ile etkisini hemen göstermektedir.

10 yıldır paxil kullanıyorum

Paxil ilacı 7-8 aylık bir süre içinde yaşanılan problemlerde düzelme sağlayacaktır. Genelde halüsinasyon gören, kendini sürekli depresif hisseden, baş ağrısı ve kalp çarpıntıları yaşayan bireyler ilacı kullandıktan 2-3 hafta sonra bu rahatsızlıkları artık yaşamadıklarını ifade etmişlerdir. İlaç uzman hekimin verdiği şekilde kullanıldığında, vücudun enerjik, canlı olduğu görülmüştür. İlacın bırakılmasından sonraki 7-10 gün süre ile hasta kendi duygularını ifade etmekte güçlük çeker, duygu karmaşası yaşar ve fevri, saldırgan davranır.

10 yıldır paxil kullanıyorum
10 yıldır paxil kullanıyorum

10 yıldır paxil kullanan birisinin beyin bölgesi ilacın varlığı etki ile mutluluk hormonu salgılar. Hasta kendini rahatlamış, mutlu hisseder. Beyin ilacın varlığına alıştığından, kontrolsüz olarak aniden kesilmemelidir. Bu nedenle, uzman psikiyatrist ilacı bıraktırmak istediğinde öncelikle ilacın dozunu yarı-yarıya azaltırlar. Aniden ilaç bırakıldığında, sorunların artarak kendini gösterdiği, hastaların tekrar eski depresif dönemlerine döndüğüne tanık olunmuştur. Erkeklerde erken boşalma, iktidarsızlık gibi sorunlar ilacın kullanımından bir süre sonra yaşanabilir.

10 yıldır antidepresan kullanıyorum

10 Yıldır lustral kullanıyorum

10 yıldır prozac kullanıyorum

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.