E Nabız Bilgi

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı

22.12.2022
Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere xylocaine sprey reçetesiz satılır mı ve xylocaine sprey reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Doğum sonrası yapılan dikişlerde kulak, burun ve boğazda yapılan cerrahi işlemlerde ağrının olmaması için kullanılan bir ilaçtır.

Xylocaine sprey, lokal anestezik ilaç geçici his kaybına neden olur ve muayeneden doğuma kadar çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Xylocaine pompalı spreyin siz ve çocuğunuz için tıbbi prosedürlerin acısını ortadan kaldırmasına izin verir. tavsiye edilmez. Xylocaine pompa spreyinin yaşlılarda kullanılması önerilmez. Hamileyseniz veya emziriyorsanız xylocaine pompa spreyi kullanmamalısınız.

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde xylocaine sprey ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Xylocaine sprey doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Xylocaine sprey reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Xylocaine, mukoza zarlarında kullanmak için üretilmiş bir ilaçtır. Gerekecek doz doktor tarafından ayarlanmaktadır. Kulak ve burun boğazlarda 3 ölçülü olarak verilmektedir. Doğum esnasında 20 ölçülü olarak verilir.15 dakika kadar etkili olacak şekilde anestezi sağlar. Yapılan anestezi 1 veya 5 dakika içerisinde etkisini gösterir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Vermazol reçetesiz alınır mı

Venegis reçetesiz alınır mı

Lioresal reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.