E Nabız Bilgi

Vermazol reçetesiz alınır mı

22.12.2022
Vermazol reçetesiz alınır mı

Vermazol reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere vermazol reçetesiz satılır mı ve vermazol reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Belirli enfeksiyon türlerini önlemek için de kullanılabilir. Vermazol, bakteri ve parazitlerin büyümesini öldürerek veya yavaşlatarak çalışır. Bu ilaç tablet formunda mevcuttur ve genellikle günde 1 veya 3 kez ağızdan alınır.

Çiğneme tabletleri yutulmadan önce iyice çiğnenmelidir. Bazı tabletler daha kolay yutulması için ezilebilir ve yiyecek veya su ile karıştırılabilir. Çiğneme tabletlerini alıyorsanız, doktorunuz size ilacı düşük dozda başlatabilir ve dozunuzu kademeli olarak artırabilir. Dozunuzu artırmayın veya bu ilacı reçete edilenden daha sık almayın. Kamçı kurt enfeksiyonlarını tedavi etmek için, semptomlarınız düzelmeden önce Vermazol ile tedavi 3 aya kadar sürebilir. Tenya enfeksiyonları için, genellikle sadece bir gün alınır, ancak enfeksiyon tamamen düzelmezse doktorunuz ikinci bir tedavi önerebilir. Yuvarlak kurt ve kancalı kurt enfeksiyonlarını tedavi etmek için genellikle 3 gün süreyle alınır, ancak enfeksiyonunuz şiddetliyse 3 haftaya kadar alınabilir. İlaç doktor tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. İlaç, doktor tarafından tavsiye edilenden daha uzun süre alınmamalıdır.

Vermazol reçetesiz alınır mı

Vermazol reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde vermazol ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Vermazol doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Vermazol reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Vermazol yan etkileri

  • Midede bulantının oluşması
  • Aşırı oranda kusma
  • Sulu İshal oluşması
  • Şiddetli karın ağrısının meydana gelmesi
  • Hasta olan kişide baş ağrısı
  • Ara sıra baş dönmesi meydana gelir

Bunlarada bakabilirsiniz:

Venegis reçetesiz alınır mı

Lioresal reçetesiz alınır mı

Levotiron reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.